Güncel

HEREDOT’TA İLK FUAR BODEX

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Belediyesi Herodot Kültür Merkezi Fuar ve Sergi Alanı’nda düzenlenen ilk fuar organizasyonu olma özelliğine sahip BODEX 1. Bodrum Turistik İşletmeler Donanımı ve Gıda İhtisas Fuarını gezdi.

30 Mart – 2 Nisan 2016 tarihleri arasında ziyaret edilebilecek olan BODEX 1. Bodrum Turistik İşletmeler Donanımı ve Gıda İhtisas Fuarı, Marmaris Fuarcılık Organizasyon Halkla İlişkiler Limited Şirketi (MARFO) tarafından düzenlendi. Fuarın açılışına; Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Altındağ, Bodrum Ticaret Odası Meclis Başkanı İlhan Ersan, Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Kocadon, Belediye Meclis Üyeleri, siyasi parti temsilcileri yanı sıra sektör temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Yaklaşık 40 bin ziyaretçinin beklendiği fuarın girişinde kurdelenin kesilmesinin ardından konuşan Bodrum Ticaret Odası (BODTO) Başkanı Mahmut Kocadon, “Böyle güzel bir tesise kavuştuğumuz için çok mutluyuz. Otel lobilerinden, otoparklardan, pazar yerlerinden bugün pırıl pırıl bir kültür merkezi ve fuar alanına kavuştuk. Bu fuar alanının temelini atan Sayın Mehmet Tosun’a çok teşekkür ediyorum. Daha sonra bu binayı bitiren Belediye Başkanı Sayın Mehmet Kocadon’a çok teşekkür ediyorum. Bizler 12 ay turizm diyoruz ve yıllardır bunu savunuyoruz. Bunların iki ayağı var: Biri kültür kongre turizmi, diğeri ise fuarcılık. Yavaş yavaş bunlara da kavuşacağız. Geçtiğimiz cumartesi Antik Leleg yürüyüşünü yaptık. Bu da 12 ay alternatif turizmin başlangıcıdır. Marmaris fuarcılığa çok teşekkür ediyorum çünkü yıllardır Muğla’da birbirinden farklı fuarlar düzenliyor. Değerli dostlar, böyle bir fuar açtığınız için sizlere çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Heyecanlı olduklarını ifade eden Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Altındağ ise “Bugün çok heyecanlıyız. Böyle güzel bir mekânda sizlerle olmaktan ve bu güzel havada satış yapmak için buraya kadar gelen değerli firma yetkililerine, bu fuar alanının yapılmasında emeği geçen tüm arkadaşlarımıza ve yöneticilerimize çok teşekkür ediyorum. Bodrum’a böyle güzel bir mekân yakışıyordu ve ihtiyacımız da vardı. Katılım gösteren tüm firmalara tekrar teşekkür ediyor, herkese iyi satışlar diliyorum.” şeklinde konuştu.

Açılışın ardından fuara gelen Başkan Mehmet Kocadon, Marmaris Fuarcılık Genel Müdürü Volkan Gülcan ile birlikte fuarı gezerek stantlardaki ürünleri inceledi, firma yetkililerinden ürünleri hakkında bilgi aldı.

75 firmanın katılarak stant kurduğu fuarın açılışında basın mensuplarına bilgi veren Marmaris Fuarcılık Genel Müdürü Volkan Gülcan, “Başkanımız sağ olsun. Onların ev sahipliğiyle çok güzel bir organizasyon gerçekleştirdik. Bölge genelinde bu fuarları aslında Marmaris, Fethiye gibi yerlerde yapıyoruz ama bu alan ve bu şartlar, Bodrum’da çok daha farklı. Başkanımızın da dediği gibi Bodrum’a yakışır bir alanda gerçekleştiriyoruz fuarımızı ve alanın getirdiği artılarla beraber organizasyon da güzel gidiyor. Normalde ilk günler pek ziyaretçi olmaz ama ilk gün olmasına rağmen çok güzel gidiyor, halkımız da ilgi gösteriyor. Başkanımıza, belediyemize, ticaret odamıza ev sahipliklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Burası için 3-4 proje planlıyoruz ve sırayla bunları gerçekleştireceğiz.” diye konuştu.

Fuardaki tüm stantları gezen Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, “Öncelikle mutlu olduğumu belirtmek istiyorum çünkü böyle bir fuar alanı bizim hep hayalimizdi. Ve böyle bir alanın yapımında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Fuara 75’e yakın firma katıldı. Hijyenik şartların sağlandığı çok güzel bir alan burası, onun için gerçekten bu fuarların artık Bodrum’da hızlı bir şekilde artmasını diliyoruz. Bugün otel ekipmanları var, sonra gıda ya da yapı gibi birçok sektör olacak. Sırasıyla bunların hepsi olacak. Özellikle bu güzel fuarı hazırlayan ekibe ve arkadaşlara teşekkür ediyorum. Bodrum bunları hak ediyor. İnşallah hep beraber daha da güzellerini yapacağız.” dedi.