Güncel

AVRUPA ATLETİZM ŞAMPİYONASINDA BİR MADALYA ÜÇ REKOR

İtalya’nın Ancona kentinde önceki gün başlayan 11. Avrupa Masterlar Atletizm Şampiyonası’nda ilk madalya 60 metre yarışmasında Güngör Güngör’den geldi.
İtalya’nın Ancona kentinde önceki gün başlayan ve 29 Mert- 3 Nisan tarihleri arasında düzenlenen Avrupa Masterlar Atletzim Şampiyonası’na Türk atletleri 8’i kadın 21 erkek toplam 29 sporcu ile katıldı. Yarışmaların ikinci günü yapılan 60 metre 55 yaş kategorisi yarışmasında finale kalan İzmirli sporculardan Güner Güngör İngiliz atlet Logan Pat ile birlikte 7.57 aynı dereceyi koşarak ikinciliği elde etti. Güngör bu branşta kendisine ait olan Türkiye Rekorunu’da yenilerken bu yarışmada üçüncülüğü 7.68 lik derecesi ile Perlachon Charle isimli atlet elde etti.
Yarışmaların ikinci gününde 50 yaş gurubu 60 metre yarışmasında finalde yarışan Fatma Özkan Anter ise 8.86’lık derecesi ile kendisine ait Türkiye ve Balkan Rekoru’nu kırarken ilk üç dereceye giremedi.
60 yaş gurubu 60 metre yarışmasında ise İzmirli Nursel Çakmak 10.59 derecesi ile yeni Türkiye Rekoru’nun sahibi olurken dereceye giremedi.