BODRUMSPOR ŞAMPİYONLUK KUPASINI ALDI

 

Spor Toto 3. Lig 2. gurupta şampiyon olan Bodrum Belediyesi Bodrumspor şampiyonluk kupasını aldı. Bodrum Şehir Stadı’nda Yeşil Bursaspor A.Ş. ile oynanan sezonun son maçında 0-0 berabere kalan yeşil-beyazlılar mutlu sonu ulaştı.

Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ve kızı Zeynep Kocadon, Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu İcra Kurulu Üyesi ve Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ali Düşmez, Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, belediye başkan yardımcıları ve belediye meclis üyelerinin de izlediği maçın bitimiyle birlikte kupa töreni yapıldı.

Stadı dolduran taraftarların yoğun alkışları arasında sırasıyla önce B. B. Bodrumsporlu futbolcular daha sonra teknik ekip ve yöneticiler ile Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz ve Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon anons edilerek sahaya davet edildi. Futbolculara şampiyonluk madalyaları verildikten sonra Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Üyesi, Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ali Düşmez şampiyonluk kupasını kaptan Erkan’a verdi. Kaptan Erkan da konfetiler arasında kupayı takım arkadaşları ile birlikte havaya kaldırdı. Daha sonra futbolcular kupa ile tribünleri dolaşarak şampiyonluk turu attı, şampiyonluk sevincini kendilerini yaz-kış, yağmur-çamur demeden destekleyen cefakar seyirciler ile paylaştı.

Şampiyonluk kutlamalarına katılan seyirciler bu tarihi anı ölümsüzleştirmek için Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ile hatıra fotoğrafları çektirdi.

Kupa töreni, törene katılanların kupa ile hatıra fotoğrafı çektirmesiyle sona erdi.

Başkan Kocadon : Bekle bizi Süper lig

Maçtan önce NTV Spor’un canlı yayınına konuk olan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon şunları söyledi:

“Ben öncelikle çok mutlu olduğumu söyleyeyim. Bu mutluluğu güzel ülkemle paylaşmaktan çok mutlu oluyorum. Görüyorsunuz çok güzel bir bahar havası var Bodrum’da. Bu bahar havasının Bodrum’la beraber, birlik beraberlik içinde ülkeme yayılmasını istiyorum. Tabii ki 86 yıl sonra bir ilki gerçekleştiriyoruz, bizim için çok güzel bir mutluluk. Bodrumspor bugüne kadar uzun süredir böyle bir üst lige çıkamamıştı. Ama hem yönetim, hem  de teknik heyet olsun bu sefer bir sloganla çıktık yola ‘İnananlar asla kaybetmez’ diye. Ve yıllar sonra Bodrumspor’u seyircisiyle buluşturduk. Şu anda 5 bin kişilik bir sayıyla oynuyoruz, stadı zaten 5 bin kişi dolduruyor. Onun için son derece mutluyuz. Bu güzelliklerin diğer kulüplere de örnek olmasını istiyorum. Çünkü biz sporun kardeşliğinden, birliğinden, hoşgörüsünden yanayız. Gittiğimiz her yere de zaten bu hoşgörüyle gidiyoruz. Takımımız da çok inanarak mücadele etti. Bodrum biliyorsunuz Türkiye’nin bir markası. Bu marka şehrin takımının da bir marka olması lazım. Hızlı bir şekilde de bu ligleri çıkması lazım ki dünyada Bodrum ismini bir defa daha markalaştıralım, reklamını ve tanıtımını iyi yapalım. Onun için Bodrum’a gönül veren, bizim gibi Bodrum’da yaşayan ve özellikle yatırım yapan büyüklerimizin, hükümetimizin biraz daha Bodrum’a yüzünün dönmesini istiyoruz, biraz daha takviye etmelerini istiyoruz. Onlar bir adım atarsa biz on adım geliriz. Onlara inanıyorum ki Bodrum kısa bir sürede Süper Lig’de yerini alacaktır ve hep söyle söylüyorum; Bekle bizi Süper Lig”.