Güncel

TÜRKİYE ENDURO ŞAMPİYONASI STARTI VERİLDİ

Bodrum Belediyesi’nin destekleri ile 29-30 Nisan’da Mumcular Çamarası’nda gerçekleşecek olan Türkiye Enduro Şampiyonası 1. Ayağı’nın startı Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz ile Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon tarafından verdi.

200’e yakın sporcunun katıldığı yarışlarla ilgili bir açıklama yapan  Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz “Arkadaşlarımızı önemsiyoruz, ilçemize renk katıyorlar. İnşallah kazasız belasız güzel yarışlar olur, federasyon başkanımıza, dernek başkanımıza, Belediye Başkanımıza bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Bodrum’un, Türkiye’deki en büyük özelliği turizm merkezi olduğu belirten Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ise şunları söyledi:

“Turizminde çeşitli dalları var, bunlardan bir tanesi de spor turizmi. Spor turizmine baktığımızda  Bodrum’da Bodrumspor’la beraber yükselmeye de başladı. Özellikle motosikletçilerimizin bu sene Bodrum’a vermiş olduğu katkıya gerçekten teşekkür etmek istiyorum. 15 gün önce de bir yarışımız vardı, şimdi ikinci bir yarışımız daha oluyor. Gerçekten Bodrum’a müthiş bir hava katıyor, müthiş bir ekonomik katkı sağlıyor. Onun için hem Bodrum’da bu sporu düzenleyen federasyonumuza hem de buradaki ekip arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bodrum’un ismini duyurmaya ve reklamına daha da katkı sağlayacaktır. Dünyada çok motosiklet meraklısı ve bu sporlara çok meraklı sporcularımız var. Bunların hepsinin Bodrum’a gelmesi bir şanstır. Aynı zamanda da turizme katkıdır. Onun için ben emeği geçen herkese teşekkür ederim.”