BODRUM’DA ÇİFTE KUTLAMA

Bodrum Belediyesi tarafında düzenlenen Hande Yener ile Yaza Merhaba konseri ve Bodrumspor’un şampiyonluk kutlamaları Bodrumlulara unutulmaz bir gece yaşattı.

Gece, Bodrum Belediyesi Bodrumspor için Kumbahçe sahilinde düzenlenen şampiyonluk kutlaması ile başladı. Kutlamaya Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ile eşi Hülya Kocadon ve kızı Zeynep Kocadon’la birlikte belediye meclisi üyeleri ve Bodrumspor taraftarları katıldı. Bodrumspor’un kuruluşu tarihi olan 1931’i temsil eden 1931 kişi, ellerindeki fişekleri aynı anda yakarak Kumbahçe sahilini aydınlattı.

Gecenin ikinci etkinliği Bodrum Belediye Meydanı’nda gerçekleşti. Hande Yener’in sahne aldığı Yaza Merhaba konseri öncesinde, meydanı dolduran yaklaşık 5 bin kişi DJ’in çaldığı günün sevilen şarkıları ile coştu. Sonra sahneye Spor Toto 3. Lig 2. Gurup’ta şampiyon olarak Spor Toto 2. Lig’e çıkan Bodrum Belediyesi Bodrumspor’un futbolcuları ve yöneticileri davet edildi. Gündüz aldıkları şampiyonluk kupası ile sahneye gelen futbolcular mutluluklarını meydanı dolduran binlerce Bodrumspor taraftarı ile bir kez daha paylaştı. Sahneye en son davet edilen Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, bu mutluluğu yaşatanlara bir kez daha teşekkür ederek şunları söyledi:

“Herkese iyi akşamlar, gerçekten güzel bir akşam. Hepimiz mutluyuz ama ben perdenin önündeki kahramanım, benim sizden bir ricam var; perdenin arkasındaki gerçek kahramanlar için, şu gördüğünüz değerli kulüp başkanım, yöneticilerim, futbolcularım ve teknik heyetim  ile 12 numara olan Asi Tayfa ve Bodrum seyircisi için büyük bir alkış istiyorum. ‘İnananlar asla kaybetmez” dedik, “Bir gün değil her gün Bodrumspor” dedik, “Gözlerindeki ışık medeniyet yoludur” dedik Ulu Önder Atamıza ithafen ve bu günlere geldik. Tabii ki konuşmak, eleştirmek çok kolay. Haydi ucundan tut dediğin zaman hiç kimseyi bulamazsınız. Ama bize inananlar, 4 dönemdir bana inanan Bodrum halkım ve sizler; değerli yöneticilerim, değerli sporcularım işte bize bu mutluluğu yaşatıyor. Ne güzel bu gün hep beraber inananlarla şampiyonluğu kutluyoruz. Bu güzel nur yüzlü insanların başkanı olmaktan bana bu güzel mutluluğu yaşatan değerli yönetimimle, teknik heyetimle ve güzel futbolcularımla olmaktan son derece onurluyum gururluyum. Bu huzur ve gururu güzel ülkeme armağan ediyorum. Bodrum bu güzel ülkemin dünyaya açılan en büyük medeni kapısıdır. Bu kapı ülkemin 7 bölgesinden gelen insanlarla Avrupa’dan ve dünyadan gelen insanlarla birlik beraberlik içerisinde renk, ırk, din, mezhep ayrımı yapmadan herkesi kucaklayan bir bölgedir. Bu bölgenin takımı, ülkemin gittiği her yerine birlik, beraberlik, kardeşlik ve hoşgörü götürecektir. Birlik beraberlik ve kaynaştırma özelliğini bütün güzel ülkeme Bodrumspor’la göstereceğiz ve bizi destekleyen bize inanan siz Bodrum Yarımadasının ve dışarıdan gelmiş Bodrum sevdalılarının bu şampiyonluğunu kutluyorum. Hepinize iyi akşamlar diliyorum, iyi eğlenceler diliyorum iyi ki varsınız. I love you Bodrum, I love you Bodrumspor”

Alkışlarla sahneden inen Başkan Mehmet Kocadon ve futbolcular sahneyi Hande Yener’e bıraktı. Dans gurubu ile birlikte çıktığı sahnede çok sevilen şarkılarını okumaya başlayan Hande Yener meydanı dolduran hayranlarını tekrar coşturdu. Sahneye bir kez daha gelen Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un elinde bu defa yeşil-beyaz bir forma vardı. “48  Hande Yener’ yazan formayı Yener’e hediye eden Başkan Kocadon şunları söyledi:

“Yine böyle bir sahnede Hande Hanım vardı tam bundan 6 yıl önce. Bodrumspor’un 80. yıl kutlamalarını yaptık bize kim destek verdi biliyor musunuz, sahneye kim çıktı, işte bu güzel hanımefendi çıkmıştı o zaman. Bodrumspor’a inananlardan bir tanesiydi, ‘İnananlar asla kaybetmez’ diyenlerden bir tanesiydi. Onun için kendisine çok teşekkür ediyorum. Beni 4 dönemdir 1 numara yapıyorsunuz Bodrum yarımadasında, inandığınız için. Ben de Bodrumspor’un 1978-80-81 yıllarında bir numarası olmuştum. Hande Hanımla beraber size çok güzel bir poz vereceğiz. Hande Hanım 48, Mehmet Kocadon 1, buyurun. Hepinizi çok seviyorum, I love you Bodrum.”

Gece, Hande Yener’in herkesin dilinden düşürmediği şarkılarıyla sona erdi.