BAHÇEŞEHİR’Lİ ÖĞRENCİLER FİRST LEGO LİGİ’NDEN ÖDÜLLE DÖNDÜ

Bodrum Bahçeşehir İlkokulu 3. ve 4.sınıf öğrencilerinden oluşan 12 kişilik 2 takım İzmir’de 12. si düzenlenen ve 18 takımın katıldığı Junior First Lego Ligi’nden ödülle döndüler.

9-16 yaş arası çocuk ve gençlerin kendilerini topluma duyarlı bilim insanı ve mühendisi olarak görmelerini sağlayan, bilimsel içerikli uluslararası turnuvanın Türkiye ayağında, jüri üyelerine projelerini anlatan öğrenciler gün boyu çeşitli etkinliklerde hem eğlendiler hem de hünerlerini sergilediler.

Ödül törenini heyecanla bekleyen Bodrum Bahçeşehir öğrencilerinden 4.sınıf grubu, model ve poster tasarımlarında sanatsal becerilerini sergiledikleri projeleriyle, en önemli ödüllerden biri olan, “Picasso Ödülü’ne” layık görüldüler. 3.sınıf grubu ise mükemmel poster ve model uyumu ile “Posterimizle Modelimiz Mükemmel İkilimiz” ödülünün sahibi oldular.

Fuar boyunca, kurdukları standla da dikkatleri çeken Bodrum ekibi, Bodrum Lokum’un hediyesi olan lokumları stand ziyaretçilerine ve fuara katılan diğer öğrencilere ikram ettiler.

Bodrum Bahçeşehir öğretmenlerinin tamamen atık malzemelerden yaptığı ve yapay zekaya sahip olan Robodrum’da standda yerini aldı.

Le Kabbak’ın hediyesi olan kabaktan yapılmış lambalarla aydınlatılan Bodrum Evleri ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü. Ziyaretçiler standın önünde fotoğraf çektirmeyi ihmal etmedi. Aynı zamanda her iki grubun da üzerlerinde bulunan ve Lego Ligi için tasarlanan tshirtler baskı firması olan Elya Collection tarafından öğrencilere armağan edildi. Bodrum’un önde gelen kuruluşlarının da desteklediği projeyle beğeni toplayan ve projelerini kolektif bir çalışmaya dönüştüren, birlikte olma duygusunu yaşatan ve güzel şehrimiz Bodrum’u tanıtma fırsatı bulan öğrencilerimiz fuardan gururla ve neşeyle ayrıldı.