Güncel

ŞAMPİYONLAR BULUŞUYOR KIRÇİÇEKLERİ HEDEFE KİLİTLENDİ

Kırçiçeği Bodrum Basket ile hazırlık maçı oynayacak olan Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı dün sabah Bodrum’a geldi.

Kurulduğu ilk yılında şampiyon olarak Türkiye Basketbol 1. Ligi’ne yükselen Kırçiçeği Bodrum Basket, yarın Bilyoner.com Kadın Basketbol Ligi son Şampiyonu Fenerbahçe ile hazırlık maçında karşı karşıya gelecek. Fenerbahçe takımı dün sabah Bodrum’a gelirken Menajer Didem Akın, Kırçiçeği Bodrum Basket’in davetini çok olumlu karşıladıklarını ve oynayacakları hazırlık maçının kendileri için çok önemli olduğunu söyledi. Akın, Kulüp Başkanı Yiğit Özmen’e ve Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’a davetleri için teşekkür etti. Kırçiçeği Bodrum Basket Kulüp Başkanı Yiğit Özmen ise Bodrum’da ilk defa bir süper lig takımı ağırladıkları için çok mutlu olduklarını söyledi. Şampiyonların maçı yarın saat 18.00’de başlayacak

Öte yandan Kırçiçeği Bodrum Basket takımı, gazetecilerle bir araya geldi. Kulüp Başkanı Yiğit Özmen, basın mensuplarına teşekkür ederek “Basketbolu geliştirmek ve sevdirmek adına bizler elimizden geleni yapıyoruz ancak sizlerin sayesinde sesimizi duyurabiliyoruz” dedi. Kırçiçeği Konacık restoranında gerçekleşen yemekte konuşan Kırçiçeği Genel Müdürü Meryem Dilşad İpbaş da kulüple yolları kesiştiği andan itibaren aile olduklarını ve uzun soluklu bir yola çıktıklarını söyledi. Basının Türk spor dünyasına büyük destek verdiğine dikkat çeken İpbaş, “Sizin aynanızla Bodrum, basketbol takımının coşkusunu yaşayabildi. İlk yılımızda şampiyon olarak kupayı Bodrum’a getirdik. Kırçiçeği ailesi olarak büyük gurur duyduk. Potanın Kırçiçekleri ismimiz çok benimsendi, çok da yakıştı. Disiplinle azimle, takım olarak, büyük bir aile olan Kırçiçeği Bodrum Basket başarılarıyla var olmaya devam edecek” dedi.

Geçen sezonki kadronun as sporcularını koruduklarını ve beş yeni transferle takımı güçlendirdiklerini söyleyen Baş antrenör Ömer Petorak, sezon hazırlıklarını tamamladıklarını ve hedeflerinin Bodrum’a Şampiyonluk kupasını getirmek olduğunu söyledi.