ŞAMPİYONLARIN MAÇI NEFES KESTİ

Kadınlar 2. Ligi Şampiyonu Kırçiçeği Bodrum Basket ile Bilyoner.com Kadınlar Ligi Şampiyonu Fenerbahçe arasında oynanan hazırlık maçı, müthiş bir mücadeleye sahne oldu. Salonu dolduran Bodrumlu basketbol severlerin ilgiyle izlediği maçta misafir takım Fenerbahçe 60-75 galip geldi

Şampiyonların lige hazırlık karşılaşmasının; 1,3,4 periyotlarında Fenerbahçe, 2 inci periyodunda ise Kırçiçeği Bodrum Basket üstün oynadı.Bodrum Gümbet Binnaz Karakaya Spor salonunda gerçekleşen karşılaşmayı Fenerbahçe 15 sayı fark ile 60-75 kazandı.

Maçı aralarında, Muğla Valisi Amir Çiçek, Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon,  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öcalmaz, Muğla İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya’nın da bulunduğu birçok spor sever ilgi ile izledi.

Devre arasında Fenerbahçe takımı menajeri Didem Akın, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’a Fenerbahçe resmi hediye etti. Kırçiçeği Genel Müdürü Meryem Dilşad İpbaş’a ve Çağdaş Holding Yönetim Kurulu Üyesi Dağlarca Çağdaş’a ise oyuncuların imzalı formaları hediye eildi

Karşılaşmayı Baş Hakem Emrah Şatır, Soner Özaydoğan ve Burak İremçiçek yönetti.

Maçın birinci periyodunda Fenerbahçe 13 – 23 üstünlük kurduysa da, Kırçiçekleri kısa sürede toparladı. Karşılaşmanın ikinci periyodunda iyi bir oyun çıkaran Bodrum’un Kırçiçekleri periyodu 16- 14 üstün tamamladı. Fenerbahçe, bir alt ligdeki Bodrum Kırçiçekleri’nin karşısında toparlanarak üçüncü periyordu 17-21, dördüncü periyodu 14-17 sayı ile üstün tamamladı.

Karşılaşmada Fenerbahçe’de Doğa Bengisus Alper Anastasiya Verameye 15 er sayı ile, Bodrum Kırçiçekleri’nde ise Belgin Onbaşı 24 sayı karşılaşmadan en çok sayı atan fporcu oldu. Kırçiçeklerinde Melek Bilge 11 sayı, Deniz Boz 10 sayı atarak öne çıktılar.