Güncel

DÜNYA İKİNCİSİ SÖRFÇÜDEN ZİYARET

Dünya ikinciliği elde eden Lena Aylin Erdil, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u makamında ziyaret ederek mutluluğunu paylaştı.

Bodrum Belediyesi Bodrumspor Başkanı Rıza Karakaya ile birlikte Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u ziyaret eden Lena Aylin Erdil, PWA Dünya Turu hakkında bilgiler verdi.

Başkan Kocadon, her zaman Lena’nın başarılarıyla gurur duyduğunu ifade ederek, “Hem milli sporcumuz olarak hem de Bodrumsporun bir üyesi olarak büyük bir azimle yakalamış olduğu başarılarından dolayı Lena’yla gurur duyuyor, başarılarının devamını diliyorum. Milli sporcumuz, Bodrum’da sporun ne kadar önemsendiğini tüm dünyada ifade eden bir simge haline gelmiştir.” şeklinde konuştu.

Rüzgârın Kızı Lena ise yarışmalardan bahsederek, “Size tekrar güzel haberlerimi iletebildiğim için çok mutluyum. Danimarka yarış sonrasında 2016 PWA Vice Worldchampion unvanını Türkiye’ye ikinci kez kazandırabildiğim için çok gururluyum. Bu sezon PWA dünya kupası şampiyonluğuna hiç olmadığım kadar yakın oldum ve ilk kez bir ayak yarısını kazanmaya başardım. Son derece motivasyonumu yükselten sonuçlar elde edebildiğim için çok mutluyum. Eksiltmediğiniz desteğinizden dolayı sizlere çok teşekkür ederim. Umarım birlikte gittikçe hep daha büyük başarılara imza atmaya devam ederiz.”

Sezonun son yarışları için 4-9 Eylül tarihleri arasında Danimarka’nın Hvide Sende kentinde bulunan başarılı sporcu, buradaki yarışta üçüncü olarak dünya şampiyonluğunu kıl payı kaçırdı. Lena sezon boyunca 4134 puan elde ederken, dünya şampiyonu Arubalı sporcu Sarah-Quita Offringa’nın ise 4167 puanı bulunuyordu.

Geçtiğimiz yıl üçüncü basamakta tamamladığı PWA Dünya Turu’nun slalom sezonunu bu sene ikincilikle noktalayarak önemli bir derece elde etti.

Lena Erdil, geçtiğimiz haziran ayında IFCA Dünya Şampiyonası’nda slalom dalında birinciliği elde ederek dünya şampiyonu olmuştu.