1.SLOW CHEESE BODRUM PEYNİR FESTİVALİ OASİS’TE

 

Slow Food Yaveş Gari Bodrum Yerel Grubu öncülüğünde ikincisi düzenlenen Slow Cheese Bodrum Peynir Festivali, bu yıl 3-4-5 Mart 2017 tarihlerinde Oasis’te gerçekleşecek!

Oasis Alışveriş Merkezi’nin Ana Sponsorlar arasında yer aldığı ve bu yıl ikincisi gerçekleşecek Türkiye’nin ilk peynir festivali Slow Cheese Bodrum, 3-4 ve 5 Mart 2017 tarihlerinde Oasis Alışveriş Merkezi’nde yerini alacak.

Türkiye’nin farklı yörelerinden gelen ve kaybolmaya yüz tutmuş yerel peynirlerin, yoğurt ve süt ürünlerinin tanıtılacağı  festival programı kapsamında, 3 Mart Cuma günü Oasis Sümbül Sokak’ta ‘Peynir Aşkına’ poster sergisi ve peynir tadımları ile başlayacak festival, 5 Mart’a kadar devam edecek. Standlarda doğal ortamlarında, mağaralarda ve toprakta olgunlaştırılan, çiğ ve kaynamış süt ile yapılan desti, tulum, göğermiş gibi unutulmaya yüz tutmuş birçok peynirin olağanüstü lezzetleri katılımcılara sunulacak.

4 Mart Cumartesi günü Oasis Toplantı Salonu’nda 9:00-17:00 saatleri arasında düzenlenecek panelde; belediyelerin, ziraat odalarının, süt birliklerinin ve sponsorların destekleri ile “Yerel Peynirlerimizi Nasıl Yaşatırız?” konusu tartışılacak. Aynı gün gerçekleşecek imza gününde ise, eski ve yeni peynir kitapları tanıtımlarının yanı sıra yazar ve yemek şefleri ile tanışma olanağı sağlanacak.