BODRUM’DA İYİLİK İÇİN KOŞACAKLAR

Global Liman İşletmeleri’nin gerçekleştirdiği Bodrum Global Run koşularının üçüncüsü için geri sayım başladı. 15 Şubat’ta başlayan ve 12 Nisan’da sona erecek olan Bodrum Global Run 2016 kayıtları, kısa sürede büyük ilgi gördü.

Ege’nin incisi Bodrum’un tüm güzellikleriyle ev sahipliği yapacağı Bodrum Global Run 3, 15 Nisan’da etkinliklerle başlayacak ve 17 Nisan’da start alacak koşu ile son bulacak. Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek olan geleneksel koşuda; eşsiz misafirperverlikleriyle Bodrumlular, üç gün boyunca ‘iyilik için koşan’ bini aşkın atleti ağırlayacak

Bodrum 3 gün renkli etkinliklere sahne olacak

15–16–17 Nisan’da gerçekleştirilecek etkinliklerin ilk günündeki koşu hazırlıklarına ikinci gün ise keyifli ve renkli etkinlikler eşlik edecek. Bodrum Global Run 2016 koşusu ise 17 Nisan Pazar günü, Bodrum Cruise Port’ta start alacak. Bodrum’un eşsiz doğal güzellikleriyle bezenmiş 10 kilometrelik parkurda gerçekleştirilecek olan Bodrum Global Run 2016’da elde edilen gelirler; ilk iki yarışta olduğu gibi sivil toplum kuruluşlarına aktarılacak.

Birçok ünlü isim ve önemli marka katılacak

Geçtiğimiz yıllarda 1.000’de fazla katılımcının yer aldığı Bodrum Global Run’ın üçüncüsü için 15 Şubat’ta başlayan kayıtlarda ise, kısa sürede 500’e yakın başvuru gerçekleşti. Kayıtların 12 Nisan’a kadar süreceği geleneksel koşuda, bu yıl da aralarında birçok ünlü isim ile önemli şirketin de yer aldığı çok sayıda bireysel ve kurumsal katılımcının yer alması bekleniyor. Bodrum Global Run 2016’da genel klasmanda kadın ve erkek kategorilerinde dereceye giren ilk 5 sporcu ve yaş kategorilerinde dereceye giren ilk 3 sporcuyu her zamanki gibi birbirinden renkli özel ödüller bekliyor. Ayrıca engelli sporcular, bu yıl da Bodrum Global Run 2016’da özel kategoride koşabilecekler.