TeknolojiYaşam

1 CM’DEN DAHA İNCE! DÜNYANIN EN İNCE VE HAFİF TABLETİ LENOVO YOGA BOOK

Lenovo, hem tablet hem de dizüstü bilgisayar olarak kullanılabilen, Dünyanın en ince ve en hafif 2’si bir arada tableti Yoga Book ile bir kez daha tüm dikkatleri üzerine toplamayı başardı.

Tuşların olmadığı dijital klavyesi ve elle yazılan yazıları dijital ortama hemen aktaran Real Pen teknolojisi ile Yoga Book Lenovo’nun IFA’da en dikkat çeken modellerinden biri oldu.

İstanbul, 31 Ağustos 2016 –  Global teknoloji devi Lenovo IFA’da hem Android 6.0 hem de Windows 10 işletim sistemiyle çalışabilen Yoga Book’la bir kez daha teknoloji severleri şaşırttı. Lenovo’nun tablet sektörüne son hediyesi, sadece 690 gr. olan dünyanın en hafif 2’si bir arada tableti Yoga Book, zarif, şık tasarımı ve kapalıyken 9.6 mm. inceliği ile de aynı zamanda dünyanın en incesi olma özelliğine sahip.

Lenovo Yoga Book’un inceliğinin yanısıra en dikkat çekici özelliği ise Halo klavyesi ile Real Pen (Gerçek Kalem) ve Book UI özelliği.

Tuşların olmadığı ve bastığınızda dijital olarak ortaya çıkan Halo klavyesi sayesinde Yoga Book ile dizüstü bilgisayarlarda olduğu gibi kolayca yazı yazabileceksiniz. Yazım yanlışlıklarını azaltmak için dokunmatik geribildirim sağlayan hassas, haptik teknolojiye sahip Halo klavye ile Yoga Book kullanıcıları kusursuz bir yazı deneyimi yaşıyor. Dışarıdan klavye takma derdine son veren Halo klavye sayesinde Yoga Book sahipleri daha hafif ve daha portatif bir cihaza sahip oluyor.

Yoga Book kağıt kalem ile not almaya da son veriyor! Gerçek bir kalem hissi veren Real Pen ile yazdığınız yazı ve çizimleriniz dijital ortama, profesyonel kalitede aktarılıyor. Şarj gerektirmeyen Real Pen, mürekkebi sayesinde normal bir kalemmiş gibi de kullanılabiliyor.

Güçlü Intel® Atom™ X5 işlemcisi ve 4GB belleği sayesinde Book UI (kullanıcı arayüzü), birden fazla uygulamayı ve pencereyi aynı anda açabilmenizi sağlıyor. Tüm bu özellikler hem Android hem de Windows ile uyumlu çalışıyor.

En üst kalite materyalden üretilen ve tasarımıyla da dikkat çeken Yoga Book, yüksek çözünürlüklü 10.1” IPS FHD ekranı, Dolby Atmos® ses teknolojisi ve 64 GB belleği ile rakipleri arasından kolayca sıyrılıyor.

Lenovo Tablet, Mobil İş Grubu Başkan Yardımcısı Jeff Meredith, “Yoga Book ile tablet kategorisini yeniden tanımlamak üzere yola çıktık. Bu ürün ile kullanıcıların tabletlerinden daha yüksek verim almalarını sağladık. Bu ürünümüz sayesinde tabletlerinden daha yüksek verim isteyen büyük bir kitleye de yanıt vermiş olduk” dedi.