ZEKİ MÜREN VE JOHNNY DEPP BALMUMU FİGÜRLERİYLE BRAND WEEK’TE

Madame Tussauds’nun 28 Kasım’da İstanbul’da açılacak yeni merkezinde yer alacak Zeki Müren ve Johnny Depp balmumu figürleri, Türkiye’nin en önemli marka konferanslarından olan Brand Week’te sergilendi.

İstanbul, 9 Kasım 2016 – 250 yıllık köklü geçmişiyle balmumu figür alanında bir dünya markası olan Madame Tussauds, Türkiye’nin en önemli marka etkinliklerinin başında gelen Brand Week İstanbul’da, kendi alanlarında marka olmuş iki isimle yer aldı.

Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde düzenlenen konferansa katılanlar, fuaye alanında sergilenen Türkiye’nin sanat güneşi Zeki Müren ve dünyanın en geniş hayran kitlesine sahip aktörlerinden olan Johnny Depp’in balmumu figürleri ile karşılaştı. Her iki sanatçının balmumu figürleri de 28 Kasım itibariyle Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde bulunan Grand Pera binasında hizmet verecek Madame Tussauds İstanbul’da sergilenecek. Hayranları, figürleri yakından inceleme ve birlikte fotoğraf çektirme şansına sahip olacak.

Sanat Güneşi, görenleri 1968 yılına götürdü

Kendine özgü sesi ve tarzıyla Türkiye’nin en sevilen sanatçıları arasında yer alan, 45 yıllık sanat yaşamında 600’den fazla kayıt ve 300’den fazla şarkıya imza atan Zeki Müren, 1996 yılındaki ölümüyle tüm ülkeyi hüzne boğdu. 1968 yılındaki haliyle tasvir edildiği balmumu figürü ilk olarak 20’nci ölüm yıldönümü vesilesiyle Bodrum’daki evinde düzenlenen etkinliklerde kamuoyuyla buluşmuştu.

Amerikalı aktör hayranlarını cezbetti

Şöhretten kaçtıkça daha fazla hayran kazanan Amerikalı aktör Johnny Depp, Makas Eller (1990), Karayip Korsanları (2003) ve Düşler Ülkesi (2005) filmleriyle hafızalarda yer etti. Oyunculuğun yanı sıra müziğe olan tutkusuyla da tanınan Johnny Depp, 2006 yılındaki haliyle tasvir edildi.

Madame Tussauds İstanbul’da açılış heyecanı

250 yıllık büyüleyici bir tarihe sahip Madame Tussauds, dünyadaki 21. merkezini 28 Kasım itibariyle İstanbul’da açacak. Ziyaretçilerin en sevdikleri ünlü isimleri yakından görebilecekleri, hissedebilecekleri, fotoğraflarını çekebilecekleri; eğlenceli, interaktif ve eşsiz bir eğlence sunmaya hazırlanan merkez, Grand Pera projesinin ilk 2 katında 2 bin metrekarelik bir alanda hizmet verecek.

Madame Tussauds İstanbul’da, tarih, kültür, sanat, spor ve siyaset dünyasından 50’yi aşkın figür yer alacak. Sergilenecek figürler arasında Mustafa Kemal Atatürk, Mevlana, Barış Manço, Adile Naşit, Kanuni Sultan Süleyman, Fatih Sultan Mehmet, Mimar Sinan, Angelina Jolie, Brad Pitt, Messi, Rihanna, Marilyn Monroe, Muhammed Ali ve daha birçok sürpriz isim bulunuyor.

Sahibi ve işletmecisinin dünyanın önde gelen eğlence devi Merlin Entertainments plc olduğu Madame Tussauds İstanbul, SEA LIFE Akvaryum  ve LEGOLAND® Discovery Centre’dan sonra, Merlin’in İstanbul’daki üçüncü yatırımı olacak.