“ZAMANE” SERGİSİ KAPSAMINDA SANATÇI YUSUF TAKTAK MİNE SANAT GALERİSİ PALMARİNA BODRUM’DA!

“ZAMANE” SERGİSİ KAPSAMINDA SANATÇI YUSUF TAKTAK İLE “KOLAJ SANATI VE ZAMANE SERGİSİ” BAŞLIKLI SÖYLEŞİ BUGÜN, 23 TEMMUZ 2017, PAZAR GÜNÜ MİNE SANAT GALERİSİ PALMARİNA BODRUM’DA!

6 – 27 Temmuz 2017 tarihleri arasında Mine Sanat Galerisi Yalıkavak Palmarina Bodrum mekanında gerçekleşen Yusuf Taktak “ZAMANE” sergisinde Sanatçı Yusuf Taktak ile “Kolaj Sanatı ve ZAMANE Sergisi” adlı bir söyleşi gerçekleştiriyoruz.

Tüm sanatseverler davetlidir.

 

Tarih: 23 Temmuz 2017, Pazar Günü

Saat: 19:00

Yer: Mine Sanat Galerisi Palmarina Bodrum, D105, Yalıkavak Merkez Mah. Çökertme Caddesi, Bodrum / MUĞLA

 

“ZAMANE” SERGİSİ

6 – 27 Temmuz 2017, Mine Sanat Galerisi, Palmarina Bodrum

Yusuf Taktak’ın sergilerinde kullandığı sergi ve yapıt başlıklarına bakıldığında “zaman” başlığını çokça kullandığını görüyoruz. Sanatçının zamanla hesaplaşması onu değerli bulması içeriğinin yanı sıra dünya ve ülkemiz sanatına göndermelerde bulunmasını saptayabiliriz.

Zamanla birlikte yol alan bu süreçte Taktak, Mine Sanat Galerisi’ndeki sergiyi de şimdiye dek tanımladığı öz çerçevesinde ele almaktadır. Sahiplendiği biçimlerine tüm içtenliğiyle sahip çıkarak, sanat yaşamının başından bu güne evrilmesini bizler gibi sanatçı da merakla izlemektedir.

İşte, galerimizde sunacağımız “zamane” başlıklı serginin anlamına bakıldığında; hem genel “zaman”ı hem de hafifseme, yakınma yoluyla şimdiki zamanı kastetmektedir. Sanatçı da bu konuda muzipçe; ‘zamane resimleri!’ der.