Güncel

YUNUSLARLA DANS

Japonların dünyaca ünlü su altı fotoğrafçısı Masakazu Akagi Bodrum ve Gökova koylarının Japonya’da turizm tanıtım için çektiği su altı güzellikleri görüntüleri sırasında  karşılaştığı yunus gurubu ile çektiği muhteşem fotoğrafları paylaştı.

BOSAV’ ın  (Bodrum Kültür ve Sanat Vakfı) ‘nın davetlisi olarak Bodrum’a gelen dünyanın sayılı su altı fotoğrafçıları arasında gösterilen Japonların dünyaca ünlü ve bol ödüllü su altı fotoğrafçısı 52 yaşındaki Masakazu Akagi Bodrum’un Karaada Orak Adası,Çatal Ada ve Kiremit adası koylarında ki su altı güzellikleri ile su altı turizmi için Kaçakçı koyunda batırılan savaş gemileri ve uçaklarını görüntüledi.

STS Bodrum Okul Gemisi ile bir haftada  25-75  metre derinliğe yaklaşık 60 dalış yaparak 12 saatlik görüntü ve 4 bine yakın çekilen fotoğrafların Japon Ulusal TV si NHK’ de  4 bölümlük dizi halinde ve  Nature, Bay Nature ve Geographic Magazine  dergilerinde yayınlanacağı belirtildi.

BODRUM / DHA: JAPON FOTOGR

YUNUSLAR POZ VERDİ.

Aynı zamanda   Japon Prensi Tohomito’nunda özel fotoğrafçılığını yapan Akagi’ye model olarak 24 yaşındaki Keiko Kitawa eşlik etti.  Akagi’ye su altında poz veren yunusların bir sürede Kitawa ile birlikte yan yan yana yüzdükleri görüldü.

Japonya’da devam eden Ertuğrul Kazısı Projesi’ne de destek veren Akagi; “Türklere her zaman çok saygı duydum ve yakın oldum.  6 yıl önce başlayan Ertuğrul kazılarında çektiğim fotoğraflarla  hayranlığım daha da arttı. Kazı başkanı Tufan Turanlı’nın davetlisi olarak Bodrum’a gelip Bodrum’un su altı ve su üstü güzelliklerini ülkemde tanıtmak için çalışmalar yapmaya başladım.Bu çalışmalar sırasında 35 metre derinlikte tesadüfen karşılaştığımız yunus sürüsü ise bize modellik yaptı. Bodrum ve Gökova’daki su altı zenginliklerinin yeterince tanıtılabildiği inancında değilim gerçekten suyun altı çok farklı bir cennet, Japon turistler bu güzellikleri mutlaka görmek isteyecek” dedi.

BODRUM / DHA: JAPON FOTOGR