TURKCELL BODRUM CAZ FESTİVALİ OASİS’TE CAZ DERNEĞİ KARMA FOTOGRAF SERGİSİ AÇILIŞI

Caz Derneği Karma Fotograf Sergisi 1.9.2017 tarihinde Oasis AVM’de gerçekleşen Murat Arkan “Michael Franks Project” ile açıldı. Açılışa Bodrum’lu sanatseverlerin yanısıra, Pınar Tente, Tülin Yazıcı, Şevket Yahnici ve Eşi, Erman Aras ve Eşi, iş adamları, çeşitli kurumların temsilcileri katıldı.

LEO Organizasyon Yönetici Ortağı Devrim Erol, “festivali Bodrum’un kültür ve sanat hayatına ve turizmine destek vermek için gerçekleştirdiklerini” söyledi. Festivalin Küratörü ve Caz Derneği Başkanı Özlem Oktar Varoğlu ise Festival programını anlattı ve “Bodrum’a Caz Festivali’nin çok yakışacak, tüm Bodrum’luları konserlere bekliyoruz” dedi. Ardından Murat Arkan, Kağan Yıldız ve Serhat Gönenç keyifli bir konser verdi. Sergi 17 Eylül’e dek gezilebilecek.

Sergide Caz Derneği’nin fotograf arşivinden Melih Özbek, Nihat Akmehmet ve Ahmet Elbir’in çektiği fotograflar yer alıyor.

Bodrum’a ve ülkemize önemli bir uluslararası festival daha kazandırmak amacıyla yola çıkan LEO Organizasyon; Bodrum Belediyesi ve Caz Derneği’nin destekleri ile Turkcell Bodrum Caz Festivali’ni gerçekleştiriyor. Turkcell’in İsim Sponsorluğu ve TAV Passport, TAIS Gemi İnşa, OffGümüşlük, D&R gibi birçok önemli kurum ve kuruluşun desteği ile Turkcell Bodrum Caz Festivali 1-17 Eylül 2017 tarihleri arasında Bodrum yarımadasının çeşitli mekanlarında gerçekleştirecek.

Festivalin ilk yılında programda Bodrum’a gönül vermiş caz sanatçıların yanısıra özel proje ve albüm konserlerine yer veriliyor. Festivalin küratörlüğünü Özlem Oktar Varoğlu yapıyor. 

TURKCELL BODRUM CAZ FESTİVALİ PROGRAMI
Kalede Caz:
Festival Galası, denizle bütünleşen Bodrum’a ithafen 8 Eylül’de ülkemizin sayılı Bigband orkestralarından Türk Deniz Kuvvetleri Deniz Yıldızları Caz Orkestrası feat. Sibel Köse Konseri ile, TAİS Sponsorluğunda gerçekleşecek. 9 Eylül’de kendine özgü anlatımı ile Bodrum anılarını da dinleyeceğimiz Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars grubu ile yer alacak.
Hollanda’da doğup büyüyen ve şimdi sesiyle ve Hollanda’lı ekibiyle bizleri büyüleyen Karsu, 10 Eylül’de sahne alacak. 16 Eylül 2017 tarihinde Bodrum Kalesi’nde Jülide Özçelik Bodrum Konseri’nde sevdiğimiz şarkılarının caz formunda uyarlamaları yanısıra sürpriz Bodrum Türküleri de yer alacak.

OFFGÜMÜŞLÜK CAZ SAHNESİ:
Kulüpte Caz bölümünün sponsoru olan OFFGümüşlük’te günümüz caz sahnelerinin önemli isimlerinin performansları yer alıyor. 4-17 Eylül tarihleri arasında birçok yerli ve yabancı isim OffGümüşlük’te sahne alacak.

Denizde Romantik bir Günbatımı Konseri:
Festivalin ilk yılında mekan destekleri arasında yer alan Club Catamaran, muhteşem bir konsere evsahipliği yapacak. 11 Eylül 2017 tarihinde Türk Deniz Kuvvetleri Deniz Yıldızları Caz Orkestrası denizde muhteşem bir konser verecek. Orkestraya Konuk Solist olarak çok önemli bir isim katılıyor: Ömür Göksel. Sevilen Frank Sinatra yorumları ve caz standartlarından seçmeler ile gün batımını denizde karşılayacağız.

Sadece Bodrum için değil, ülkemiz için de çok önemli bir kurum olan INA- Sualtı Araştırmaları Enstitusu’nde Ayşe Sicimoğlu ile Ali Tolga Demirtaş dinletisi ile özel bir gece gerçekleşecek. Festivale Italya’dan katılan BS Quartet, 7 Eylül’de Kefi’de sahne alacak.

Festival Programı:
1. Eylül 2017 Murat Arkan “Michael Franks Project” ve Caz Derneği Karma Sergisi
4 Eylül 2017 İstanbul Funk Unit,
5 Eylül 2017 Eva Klesse Quartet (Goethe Institut Desteği ile)
6 Eylül 2017 Raci Pişmişoğlu Mus461
7 Eylül 2017 BS Quartet
8 Eylül 2017 Gala Konseri Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Yıldızlar Hafif Müzik ve Caz Orkestrası feat. Sibel Köse
9 Eylül 2017 Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars
10 Eylül 2017 KARSU
11 Eylül 2017 KATAMARAN DENİZDE Konseri; Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Yıldızlar Hafif Müzik ve Caz Orkestrası feat. Ömür Göksel
11 Eylül 2017 Ferit Odman Quintet
12 Eylül 2017 Ayşe Sicimoğlu & Ali Tolga New Music
12 Eylül 2017 Çağıl Kaya
13 Eylül 2017 Can Çankaya & Kağan Yıldız Duo
14 Eylül 2017 Önder Focan & Şallıel Brothers “Funkbook”
15 Eylül 2017 Ece Göksu Quartet feat. Neşet Ruacan
16 Eylül 2017 Jülide Özçelik “Bodrum Konseri”
17 Eylül 2017 Jehan Barbur

Etkinliklere BİLETİX’den bilet alınabilir. Festival programı www.bodrumcazfest.org adresinden izlenebilir.