THE LIFECO’DA “MINDFUL LIVING” PROGRAMI

Farkında olduğum bir problemim yok ama  “Mutsuzum”…

THE LIFECO’DA “MINDFUL LIVING” PROGRAMI GÜNÜMÜZ YAŞAM KOŞULLARINDA DA MUTLU VE İYİ YAŞAYABİLMEK MÜMKÜN


Sadece Bedeninizi Değil Zihninizi ve Ruhunuzu da İyileştirin
Günümüz karmaşık, kaotik ve çok hızlı dünyası tüm insanlık üzerinde büyük tahribata yol açıyor. Yaşamın ritmi ile uyum halinde yaşayabilmek ise her geçen gün çok daha zor hale geliyor. Gerek zihinsel gerekse bedensel sistemimiz doğasına uygun olmayan insan yapımı bir dünya düzeni içinde, olması gerekenden farklı bir şekilde, zorlu iş-yaşam-aile dengesini sağlamaya, doğal olmayan besinler ile hayatta kalmaya çabalıyor. Yeni dünya düzeninin beraberinde getirdiği yeni nesil problemler ise;  “Çatışmalı Duygusal İlişkiler ve Aile İlişkileri”, “Tükenmişlik Sendromu”, “Kötü Alışkanlıklar” mutsuzluğun ve tehlikenin farkında dahi olmadan iyi ve kaliteli bir yaşamdan hayli uzaklaşmamıza, hayatta kalma çabası içinde yıpratıcı bir rutin ile yetinmemize neden oluyor.

Geçmişte tatil denildiğinde sezlonga uzanıp süslerle dolu kokteylerini içen insanlar akla gelirken 21. yüzyıl koşulları ile birlikte bu anlayış yerini aktif, sağlıklı tatil kavramına bırakıyor. Kişinin hem dinlendiği hem de sağlıklı ve düşük kalorili beslenerek detoks ve egzersiz yaptığı ve aynı zamanda farkındalık geliştirerek zihnini ve ruhunu doyurduğu, healing veya holistik otel konsepti gün geçtikte daha da çok ilgi görüyor.

Holistik (bütünsel) sağlık anlayışı ile TheLifeCo well being ve detoks merkezlerinde, “Mindful Living” programı ile yeni bir yaşam reçetesi sunuyor. Program çerçevesinde konuklarına hem tatil yapma hem de ruhsal ve zihinsel olarak iyileşirken arınma fırsatı veriyor.  TheLifeCo, katılımcıların inanılmaz bir sistematiğe sahip doğal beden ve zihin yapısının nasıl çalıştığını öğrenecekleri, uygulamalı pratikler ve keyifli workshoplar ile “farkındalık” kazanacakları, en önemlisi günlük yaşama adapte edilebilecek yeni alışkanlıklar ve özel beceriler ile donanacakları kapsamlı bir program gerçekleştiriyor.


Farkında Düşün, Alışkanlık Geliştir, Doğal Beslen, İyi Yaşa…
Üst düzey şirket yöneticilerinden, anne-babalar ve aile bireylerine günümüz yaşam koşulları ile mücadele eden herkesin ihtiyacını karşılayan program; farkındalık, kabullenme, yargılardan kurtulma, duygu regülasyonu gibi beceriler ile yoğun iş hayatı, duygusal ilişkiler ve aile içi ilişkileri daha doğru ve iyi yönetebilmeyi sağlıyor.

The LifeCo “Mindful Living” programı; günümüz modern dünyasında bedensel ve zihinsel sağlığı tehdit eden faktörlerin farkına vararak onlarla daha kolay başa çıkabilme, farklı roller arasında harmoni yaratma, odaklanma becerisi geliştirme, stresi azaltırken üretkenliği arttırma, etkili iletişim kurma, yaratıcı zihni serbest bırakma ve bilinçli iş yapma alanlarında da etkin teknikler öğretiyor. Eğitimler, pratikler, ve workshopların yanı sıra yoga & meditasyon seansları ve bedensel arınma-detoks programları ile kişiye bedensel, zihinsel ve ruhsal olarak yenilenme, kendine ve yaşamına farklı bir bakış açısı ile bakabilme, hayatını iyi yönetebilme yetkinliği kazandırıyor.

The LifeCo “Mindful Living” programının üçer günlük eğitimler halinde alınabilecek versiyonları Mart ayında, bir haftalık kapsamlı programı Mayıs ayında The LifeCo Bodrum’da başlıyor. The LifeCo Phuket well being ve detoks merkezi ise yine Mayıs ayında 7 günlük kapsamlı program ile misafirlerini ağırlıyor.


Bahara Hafiflemiş ve Formda Girin
Yeni bir “siz” olarak yepyeni bir hayata adım atmanızı sağlayacak “Mindful Living” programı; bedensel olarak da etkin şekilde yenilenmenizi, hafifleyerek daha zinde ve sağlıklı bir bedene kavuşmanızı sağlayacak, The LifeCo’nun üç ve yedi günlük detoks veya sağlıklı beslenme programları eşliğinde sunuluyor. Beden sağlığının ruh ve zihin sağlığı ile birlikte bütünsel olarak arındırıldığı durumlarda bireylerin daha kaliteli hayatlar yaşayabileceği felsefesi ile The LifeCo; “Mindful Living” programlarının bedensel detoks ve sağlıklı beslenme programları ile birlikte alınmasını öneriyor.

Günümüz koşullarında maruz kalınan kirli hava, tükettiğimiz işlenmiş gıdalar ve daha birçok nedenle vücutta biriken toksinlerden etkili şekilde arınabilmek ve beraberinde istenmeyen kilolardan da kurtulabilmek için bir detoks veya sağlıklı beslenme programı uygulamak gerekiyor.

The LifeCo merkezlerinde ise kişinin kısa sürede yoğun ve etkin şekilde arınmasını sağlayan birçok program uygulanıyor. Düşük Kalorili Beslenme, Ketojenik Beslenme, Yeşil Sıvı Detoks ve birçok farklı seçenekten oluşan programlar, süreci hızlandıracak günlük turbosonic titreşim terapisi, infrared sauna, luminette ışık terapisi, masaj terapileri ve daha birçok uygulama ile destekleniyor. Programlar;  doktor konsültasyonu ve kişinin ölçümleri sonrasında uzmanlar tarafından oluşturuluyor. Özel şef tarafından hazırlanan öğünler ve sürece destek olan; doğal psyllium, bentonit, probiyotik takviyeleri kişiye gün boyunca özel olarak servis ediliyor. Her yeni gün; sabahın erken saatlerinde ferah ve iyot kokulu deniz havasında uzun bir yürüyüş ile başlıyor. Keyifli bir yürüyüşü anda kalmayı ve kişinin kendini dinlemesini sağlayan bedensel rahatlama egzersizleri takip ediyor.  Yoga seanslarına katılım için daha önce yoga yapmış olmak gerekmiyor, eğitmen eşliğinde her seviyeden kişiye uygun seanslar bulunuyor. Arınma ve yenilenme programlarının tamamı sağlıklı yaşam tutkunlarının yaşam tarzına büyük katkı sağlayacak eğitim seansları, film gösterimleri ve belgeseller ile destekleniyor.

The LifeCo merkezlerinde uygulanan konaklamalı detoks veya sağlıklı beslenme programları kısa sürede;

  • Kilo kaybı  (7 günlük programlarda kadınlarda 2-4kg, erkeklerde 4-6kg)
  • Toksinlerden arınma, hücre yenilenmesi ve kan alkalizasyonu
  • Cilt parlaklığı
  • Dengelenmiş̧ tansiyon ve şeker
  • Gelişmiş̧ bağışıklık
  • Uyku kalitesinde artış̧
  • Hastalıklara karşı yüksek direnç
  • Vücutta oksijen artışı, strese tolerans ve sindirim sistemi regülasyonu gibi sonuçlar veriyor.