Güncel

BAŞKAN MEHMET KOCADON KADINLAR GÜNÜ’NÜ KUTLADI

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında tüm kadınlara sevgi ve saygılarını iletti.

Başkan Mehmet Kocadon, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Kadınlarımızın özgürce duygu ve düşüncelerini ifade edebilmeleri; tüm insanlığı, doğayı ve yaşamı çok daha özgür ve aydınlık bir geleceğe taşıyacak olan en önemli kriterdir. Çünkü gelecek nesiller, tanrının bir lütfu olarak onların canından dünyaya sunulan bir armağandır ve bu armağanın en iyi şekilde korunması da, kadın erkek demeden her bir bireyin görevidir. Kadınlarımız sadece anne olmalarının ya da ev işleriyle meşgul olmalarının ötesinde toplum içinde de ne kadar görev ve sorumluluk edinirse, toplum o ölçüde gelişme kaydeder. Çünkü kadının fikirleri yoğunlukla kalpten gelir, bu nedenle de çok değerlidir.

Yüce Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, kadının toplumumuzdaki yerini daha güçlü hale getirmek ve daha da belirginleştirmek için ilk adım olarak Türk kadınlarına seçme ve seçilme hakkını vermiştir. Böylece kadınlarımız hem seçilen hem seçen olarak kadın erkek eşitliğinin sağlanması yönünde atılan bu önemli adım ile gücüne güç katmıştır. Ve günümüze gelene dek Türk kadını, çağdaş uygarlık yolunda yükselen bir değer olarak toplumumuzda birçok güçlüğe rağmen seslerini duyurmaya devam etmektedirler. Ama maalesef hala ezilen, eziyet edilen nice kadınımız da vardır. Onların yanında olmak ise çağdaş bireyler olarak cinsiyet ayrımı yapmaksızın her birimizin görevidir.

Bir kadının yaşadığı toplumda kültürel yönden güçlü, bilgili olması, duygu ve düşüncelerini rahatça ifade edebilmesi, o toplumun geleceğinin ne kadar ilerilere gidebileceğinin de bir göstergesidir. Çünkü kadın hem doğurganlığıyla hem doğuştan gelen güçlü manevi duygularıyla dünyaya barışın hakim kılınmasında da büyük rol oynayacaktır.  

Kadın; yeri gelir anne olarak çocuklarının geleceği için dişiyle tırnağıyla emek verir yeri gelir yapayalnız bir başına da kalsa, yaratılışı gereği pes etmeden gücüne güç katarak; hem kendini hem ailesini hem de etrafındakileri bir ışık gibi aydınlatır. Çünkü kadın sevgidir, kadın aşktır ve şefkat dolu kocaman bir yürektir.

Onları her zaman sevgiyle saygıyla anmaktan büyük onur büyük mutluluk duyuyorum. Tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyorum.”