SU JETİ VE FLYBOARD ŞAMPİYONASINDA KUPALAR SAHİPLERİNİ BULDU

Bodrum Kumbahçe sahilinde iki gün süren Türkiye Su Jeti ve FlyBoard Şampiyonası 1. ayak yarışlarında dereceye girenlere düzenlenen törende kupaları verildi.
7 sınıfta yapılan yarışlarda Özkan Piro 180 beygir üzeri, drag ve TMF Kupası yarışlarında birinci oldu. 111-179 beygir ve flyboarda Ali Komşusu, bayanlar kupasında Nilgün Bayırlı ve 0-110 beygir sınıfında Emin Durmaz birinci oldu. Sınıflarında ilk 3’e girenlere kupalarının verildiği törende, sporculara kupaları TMF Yönetim Kurulu Üyesi Faysal Şefkatlioğlu ile hakemler ve yarışlara katkıda bulunanlar tarafından verildi. Şefkatlioğlu; çok başarılı bir şekilde yarışları tamamlamaktan dolayı mutluluk duyduklarını söyledi. Şampiyonanın 2’nci ayak yarışları, 28-29 Mayıs tarihlerinde Elazığ’da yapılacak.

KOMŞUSU, DÜNYA TAKINMINDA

Geçen sene Dubai Flyboard Dünya Kupası yarışlarında Türkiye’ye 3’üncülük kazandıran ve su jetinde de yurtiçi ve yurtdışı birincilikleri bulunan milli sporcu Ali Komşusu, Zapata Racing Offical takıma girdiğini söyledi. Yoğun bir çalışma temposu içerisinde olduğunu belirten Komşusu “Yurt dışında yarışmak istiyorum. Türk Bayrağı’nı dünyanın her yerinde dalgalandırmak istiyorum. Haziran Ayı’nda Sırbistan’da Balkan Kupası, Temmuz’da ise Bulgaristan’da Avrupa Balkan Şampiyonası’na katılacağım. Aralık Ayı’nda ise Dubai Flyboard master erkeklerde kısmetse Türkiye’yi temsil edeceğim. Dünyada toplamda 30 tane sporcunun girebildiği flyboard dünya takımına girdim. Zapata Racing’in offical takımındayım” dedi.