Güncel

SEZONUN İLK TURİSTLERİ KARANFİLLERLE KARŞILANDI

Bodrum’a sezonun ilk turist kafilesi bugün Almanya’nın Berlin kentinden geldi. 111 Alman turist ve uçağın Alman personeli çiçeklerle ve pasta kesilerek karşılandı.
Bodrum’a bugün akşam saatlerinde Almanya’nın Berlin kentinden Germania Havayolları uçağı ile gelen sezonun ilk turist kafilesi Bodrumlu turizmciler tarafından çiçeklerle ve pasta kesilerek karşılandı. Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Altındağ, BODER (Bodrum Otelciler ve Turistik İşletmeciler Derneği) Başkanı Halil Özyurt, BOTAV (Bodrum Tanıtma Vakfı) Genel Sekreteri Cemil Bayraktar ve TAV yetkilileri tarafından karşılama töreni yapıldı. Uçaktan inen yolcular Dış Hatlar Terminali’nde karanfillerle karşılandı. Başkan yardımcısı Altındağ ile Dernek Başkanı Özyurt uçağın kaptan pilotu Sven Vebo , Germani a Havayolları Türkiye Satış Temsilcisi İsmail Polat ve mürettebatına çiçek vererek teşekkür etti.
Ardından üzerinde TAV ve Germania Hava yolları’ nın bu yıl Türkiye’ye ek olarak koyduğu Bodrum ve Antalya Gazipaşa Havalimanı haritasının bulunduğu pastayı birlikte kestiler. Altındağ yaptığı açıklamada “Bugün uzun bir aradan sonra Almanya’dan tarifeli uçuşlar başladı. Kış aylarında Almanya ve diğer ülkelerin turizm fuarlarında yaptığımız tanıtımlar etkisini gösteriyor. Bugünden itibaren Almanya’nın Berlin ve Hamburg kentlerinden olmak üzere haftada iki kez Bodrum’ a uçuş yapılacak. Bodrum bu yıl turizmi en az zararla kapatabilecek kapasiteye sahip bu nedenle hiçbir endişemiz yok” dedi.
Almanya’dan gelen turistler daha sonra Bodrum’da kalacakları otellere gittiler.