İLK RUS TURİST KAFİLESİ GELDİ

Türkiye-Rusya arasındaki sorunların çözüme kavuşturulması ile sıkıntılı bir süreç geçiren turizm sektörüne Rus turist desteği başladı. Milas-Bodrum Havalimanı’na Ural Havayolları’nın Moskova Domodedovo uçuşu öğlen saatlerinde Bodrum’a geldi. 200 kişilik ilk Rus turist kafilesi karanfillerle karşılandı.

Türkiye-Rusya arasındaki gerginliğin çözümlenmesinin ardından, Rus turistlerde rotasını Türkiye’ye çevirdi. Havalimanı işletmeciliğinde Türkiye’nin küresel markası TAV Havalimanları tarafından işletilen Milas-Bodrum Havalimanı’ndan Rusya merkezli Ural Havayolları tarafından Moskova Domodedovo uçuşları başladı. Airbus A321 uçağında 200 yolcusu ile gerçekleştirilen ilk uçuş için apronda su tankı töreni yapıldı. Bodrum’a gelen yolcular ve uçuş ekibi, Bodrum Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan ve eşi Sevilay Gödekmerdan, TAV Milas Bodrum İşletme Koordinatörü İclal Kayaoğlu, TAV Milas-Bodrum ekibi tarafından karanfillerle karşılandı. Yolcuların uçaktan inmesinin ardından, uçuş ekibi de kokteyl alanına geldi. Rus uçuş ekibi ve havalimanı çalışanları üzerinde, Moskova-Bodrum seferinin resmedildiği pastayı kesti.

Ural Havayolları, 25 Ağustos-16 Ekim 2016 tarihleri arasında salı, perşembe, cuma ve pazar günleri olmak üzere haftada dört gün Milas-Bodrum ve Moskova Domodedovo uçuşları gerçekleştirileceği bildirildi.

TAV Milas Bodrum İşletme Koordinatörü İclal Kayaoğlu yazılı olarak yaptığı açıklamasında “TAV Havalimanları’nın Türkiye’nin en önemli turizm destinasyonlarından Milas–Bodrum Havalimanı işletmesini devralmasıyla birlikte Bodrum’da uçuş ağının genişlemesi için yoğun çalışmalar başlatıldı. Bodrum’da özellikle yurt dışı direkt uçuşların artırılması için yerel yönetim ve sivil toplum kuruluşları ile işbirliği içinde tanıtım çalışmaları sürdürüyoruz. Bodrum’un uçuş ağına yeni katılan Ural Havayolları ile Moskova Domodedovo uçuşlarının başlaması çalışmalarımızın sonuç verdiğini gösteriyor. Uçuş ağımızı büyüterek bölge turizmini desteklemeye devam edeceğiz” dedi.