Güncel

TANITIM ÇALIŞMALARI HIZ KESMEDEN SÜRÜYOR

FTI Group ve Meeting Point Turkey yetkilileri, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u makamında ziyaret ederek, turizm tanıtım çalışmalarıyla ilgili yapılan faaliyetler hakkında görüşmelerde bulundu.

FTI Group Destinasyon Direktörü Hicabi Ayhan ve Meeting Point Turkey Ceo’su Kamil Özil, Meeting Point Turkey Ege Koordinatörü Orhan Kangül, Ege Kontrat Koordinatörü  Ali Sertkaya ve Bodrum Kontrat Müdürü Hakan Alim ile birlikte; 2016 yılında bölgedeki faaliyetlerini paylaşmak üzere Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u makamında ziyaret etti. Bodrum’un tanıtımıyla ilgili fikir alışverişinde de bulunulan ziyaret sırasında Başkan Mehmet Kocadon, ayrıca bölge turizmine katkılarından dolayı firma yetkililerini plaketle onurlandırarak teşekkür etti. Firma yetkilileri de aynı şekilde turizme sunmuş olduğu katkılar ve destekleri için Başkan Mehmet Kocadon’a teşekkür plaketi sundu.

FTI Group Destinasyon Direktörü Hicabi Ayhan, Bodrum’da turizm tanıtımlarına yönelik çalışmaların devam edeceğini, bölge yatırımlarının da artacağını belirterek Alman turist sayısında ise yüzde 8 oranında artış yaşandığını kaydetti. Ayhan, “Otel yatırımlarının artması sadece bize değil, diğer tur operatörlerine ve dolayısıyla Bodrum’a da fayda sağlayacak. Firma olarak bölgeye inanıyoruz. 2017 kış kataloğunda Bodrum  yine yer alıyor. Yurt dışında ilk defa destinasyon tanıtımı için yapılan seyahat acentelerinin vitrinleri, tamamen Bodrum logosu, Bodrum yarımadası motifleri ve resimleriyle giydirildi.  Yine Sonnenklar TV’de Bodrum’un tanıtım videolarının yayınlanması da oldukça fayda sağladı. Önümüzdeki günlerde ise Bodrum yarımadasındaki muhtelif bölgelerden canlı yayın yapılarak Bodrum’un tanıtımına devam edilecek” dedi.

Meeting Point Turkey Ceos’u Kamil Özil ise “1 Kasım 2015 – 31 Ekim 2016 tarih aralığını kapsayan turizm yılında yaşanan tüm olumsuzluklardan dolayı oluşan gerilemeye göre biz krizi daha az kayıp ile kapatıyoruz. Bunun  sebeplerinden birisi; marketing ve reklam çalışmalarımızı bir önceki seneye oranla ikiye katlamamızdır. Bu bağlamda Bodrum Belediyesi’ne de ayrıca desteklerinden dolayı teşekkürlerimizi sunarız.” şeklinde konuştu.

Turizm tanıtım çalışmalarının artırılmasının önemine dikkat çeken Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, mücadele ruhunu asla yitirmeden, herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini belirtti. Başkan Kocadon,  “Bizim en büyük görevlerimizden bir tanesi de; ekonomiyi canlı tutmaktır. Ve bizim en büyük lokomotifimiz turizmdir. Türkiye’nin atmosferinden dolayı, yaşananlardan dolayı bir düşüş yaşanıyor mu? Evet, yaşanıyor. Hep beraber bir şeyleri paylaşarak çoğaltmamız lazım. Çünkü ekonomik çöküntü, Bodrum’da başlarsa diğer yerlerde de başlar.  Bodrum’un en büyük özelliği; dünya barış toplumu gibi yaşaması ve çok az adli olayların olmasıdır.” dedi.