TeknolojiYaşam

SAMSUNG, RİO 2016 RESMİ UYGULAMASI İLE TÜM DÜNYAYI OLİMPİYATLARA BAĞLIYOR

Rio 2016 Olimpiyat Oyunları, Samsung’un geliştirdiği resmi uygulamasıyla takip ediliyor. Olimpiyatların resmi partneri olan Samsung, olimpiyatlarda yarışacak tüm atletlere 12 bin 500 adet Galaxy S7 edge hediye etti

İstanbul, 10 Ağustos 2016 – Dünya Olimpiyatları Kablosuz İletişim Ekipmanı global partneri Samsung Electronics, Rio 2016 Olimpiyatlarının resmi uygulaması olan Rio 2016’yı geliştirdiğini duyurdu. Rio 2016 Organizasyon Komitesi işbirliğiyle yaratılan bu mobil uygulama, kullanıcılara Olimpiyat Oyunları programı, mekan bilgileri, sonuçlar, madalya sayısı dahil olmak üzere birçok bilgiye gerçek zamanlı erişme imkânı sunuyor.  Kullanıcılar, Olimpiyat Komitesi tarafından yayımlanan resmi haberlere de ulaşabilecekler.

Kişiselleştirilebilir özelliğiyle dikkat çeken uygulama sayesinde, kullanıcı ilgilendikleri spor ve sporcular hakkında güncel bilgilere daha rahat ulaşabiliyor. Dilediği etkinliklerin başlama zamanı ve madalyalara ilişkin son bilgilere de anında ulaşabiliyor.

Uygulamada yer alan “Samsung Zone” ise Samsung’un Olimpiyat Oyunları süresince düzenlediği faaliyetlere ek olarak Galaxy X Olympics, müşteri hizmetleri ve Samsung Members (Samsung Üyeleri) mobil uygulaması hakkında bilgi sunuyor.

Olimpiyata katılan sporculara Galaxy S7 edge hediye edildi

Bununla birlikte Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) işbirliğiyle Rio 2016 Olimpiyat Oyunları’nın açılış töreni öncesinde Samsung, atletlere toplam 12 bin 500 adet Galaxy S7 edge telefon hediye etti.

Olimpiyatlara katılan en genç Türk jimnastikçi Tutya Yılmaz’ın da destekçisi olan Samsung, Olimpiyat atletlerinin Rio’daki deneyimlerini zenginleştirmek, dünyanın farklı yerlerinde bulunan aileleri ve arkadaşları ile daha kolay iletişim kurma imkânı tanıyor.

Rio 2016 Resmi Mobil Uygulamasını, Galaxy Apps (Mobil)Google Play Store, ya da Windows App Store üzerinden indirebilirsiniz.