AlışverişYaşam

ÖZSÜT’TEN ÇOCUKLARA OKUL DÖNÜŞÜ TATLI SÜRPRİZLER

 

Üç aylık yaz tatilinden sonra çocukların yeniden okula adapte olması hiç kolay değil. Ama onları eve döndüklerinde Özsüt’ün mis kokulu sütlü tatlıları karşılarsa çok şey değişebilir! Geleneksel reçetelerle hazırlanan sütlü tatlılar, çocuklara, annelerinin elinin lezzetini yaşatacak. Anneler de, günlük ve en taze çiftlik sütünden üretilen ve hiçbir katkı maddesi kullanılmayan tatlıları, gönül rahatlığıyla çocuklarına yedirebilecek.

Çocukların en sevdiği tatlıların başında muhallebi gelir. Birçok kişinin çocukluk anılarında, evde pişen muhallebinin başında bekleyip tencerenin dibini kaşıklamak vardır! Kokusuyla çocukluğumuza götüren bu lezzet, Özsüt’ün maharetli ustalarının elinde adeta yeniden yorumlandı. Sakız Adası’nın mis kokulu sakızı ve günlük çiftlik sütüyle hazırlanan, Ege’nin hafif lezzeti Sakızlı Muhallebi ile çocuklar yeni bir tatlı keşfedecek. Bu muhallebinin çilek, yaban mersini, böğürtlen ve frambuaz ile lezzetlendirilmiş hali Orman Meyveli Muhallebi, çocuklarına meyve yedirmekte zorlanan annelerin favorisi olacak. Tel kadayıfın keşkül ile mükemmel birleşimiyle ortaya çıkan Kadayıflı Muhallebi ise, çıtır çıtır kıvamıyla çok sevilecek.

Çocuklar bu sürprizlere bayılacak!

Özsüt’ün nesiller boyu içeriği değiştirilmeyen alametifarikası Kazandibi, karamelize edilerek hazırlanan yanık kısmıyla; Tavukgöğsü, tatlı ve tavuk eti parçalarının bir arada olmasıyla; Keşkül, badem tadıyla; Fırın Sütlaç, kızarmış üst kısmına batırılan kaşıktan fırlayan lezzetiyle çocuklara enfes ve bir o kadar da sürpriz tatlar sunacak.

Günlük ve en taze çiftlik sütü, pirincin özel değirmenlerde öğütülmesiyle elde edilen sübye ve Anadolu’nun dört bir yanında dalından toplanmış meyveler ile hazırlanan Özsüt tatlılarının lezzet sırrını, çocuklar da küçük yaşlardan itibaren keşfedecek.