Güncel

NIKE, VODAFONE 38. İSTANBUL MARATONU’NDA DA TÜM KOŞUCULARA DESTEK VERDİ

13 Kasım Pazar günü gerçekleşen Vodafone 38. İstanbul Maratonu Nike’ın sponsorluğuyla 13 Kasım Pazar günü gerçekleşti. 65 Nike pacer’inin koşuculara destek verdiği maratonda, binlerce koşucu Nike tişörtüyle yer aldı. Koşunun 9. kilometresi Nike+Run Club kilometresi olarak ayrılırken, bu bir kilometre boyunca tüm katılımcılar motivasyon gruplarıyla desteklendi.

10-12 Kasım tarihleri arasında Expo’da bulunan Nike+Run Club Koşu Merkezi’yle Vodafone İstanbul Maratonu’na katılımcıları hazırlayan Nike, Expo’da bronz madalyalı atlet Yasmani Escobar’ı da ağırladı. Yasmani Escobar’ın “Koşmak, beni kendim gibi hissetmem için özgürleştiriyor. Umarım tüm İstanbul koşarken benim gibi hissedecek.” sözleriyle ilham verdiği Expo’nun ardından Nike+Run Club ile Vodafone İstanbul Maratonu’na hazırlanan tüm koşucular, yine Nike sayesinde maraton boyunca ihtiyaç duydukları motivasyonu buldu.

Bu sezonda her iki kıtada eş zamanlı gerçekleşen antrenman programlarına sahip Nike+ Run Club farklı seviyeden her koşucu için oluşturduğu antrenman programının ardından iki kıtayı birbirine bağlayan Vodafone 38. İstanbul Maratonu’nda da koşuculara tam destek sağladı. “İlk Koşum”un yanında “Şehir Koşusu”, “Mesafe Koşusu”, “Hız Koşusu” gibi farklı hedeflere sahip antrenman türleri ile Nike, uzman koçlarıyla tüm koşuculara sezon boyunca kapılarını açıyor. Her seviyeden koşucunun kendine uygun bir program bulabileceği Nike+Run Club antrenman programlarına, www.nike.com/istanbul sayfasından ücretsiz kayıt olunabiliyor.