Güncel

BODRUM’DA SESSİZ KATİL HİPERTANSİYON SEMİNERİ

Hipertansiyonla Mücadele Derneği tarafından Bodrum Belediyesi’nin de destekleriyle önümüzdeki Pazar günü “Hipertansiyon Sessiz Katil” konulu sağlık semineri düzenlenecek. Etkinlikte vatandaşlar, tansiyon ölçümlerini de yaptırabilecek.

Bodrum’un Konacık Mahallesi’nde yer alan Bodrum Belediyesi Herodot Kültür Merkezi’nde, 29 Ocak 2017 Pazar günü saat 14.00’te başlayacak olan “Hipertansiyon Sessiz Katil” seminerine Bodrum’da bulunan tüm vatandaşlar davet ediliyor. Hipertansiyonla Mücadele Derneği’nden Prof. Dr. Remzi Önder ile Prof. Dr. İstemihan Tengiz tarafından verilecek olan seminerde; sağlık açısından tehlike olarak görülen, dolayısıyla da “sessiz katil” diye anılan “hipertansiyon” hastalığı hakkında vatandaşlara üç saat boyunca bilgilendirme yapılacak.

“Hipertansiyon nedir?”, “İnsan sağlığı üzerindeki etkileri nelerdir?”, “Hastalık belirtileri, tedavisi ya da korunma yolları nelerdir?” gibi sorulara yanıtlar verilerek hipertansiyon hastalarının dikkat etmesi gereken hususlar detaylı bir şekilde anlatılacak. Seminer sonunda ise profesörler, vatandaşların merak ettikleri soruları cevaplandıracak.

Seminer öncesi saat 13.00’te, yine Herodot Kültür Merkezi’nde, vatandaşlara ücretsiz olarak tansiyon ölçüm hizmeti verilecek.