“MÜZESİNİ DÜŞLEYEN RESİMLER” SERGİSİ AÇILDI

Bodrum Belediyesi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi’nde, Devlet Sanatçısı Ressam Devrim Erbil’e ait “Müzesini Düşleyen Resimler” sergisi yoğun bir katılımla açıldı.

Bodrum Belediyesi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi Sanat Direktörü Dilara İnce ve Sergi Küratörü Durdu Buduklu’nun organizatörlüğünde hazırlanmış olan serginin açılışına  Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Başkan Yardımcısı İsmail Altındağ, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Erol Turgut, Orgeneral İlker Başbuğ, Kültür Merkezinin açılmasını sağlayan iş adamı Şevket Sabancı başta olmak üzere çok sayıda sanatçı ve sanatsever katıldı.

Bodrum Belediyesi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi’nin bahçesinde gerçekleşen kokteylin ardından misafirler üç ayrı bölümde sergilenen eserleri inceledi. Davetlilerin incelediği tablolarla ilgili bilgiler veren Devrim Erbil, misafirleriyle tek tek ilgilendi.

Başkan Mehmet Kocadon, Ressam Devrim Erbil’i böyle bir sergiyi hazırlamış olmasından dolayı tebrik ederek, “Bu kadar seçkin bir topluluğu bir araya getiren böyle değerli bir sergiyi Bodrum’da açarak Bodrum’un sanat ayağını daha da değerli kıldınız. Sizi tebrik ediyorum.” dedi.

Bodrum Belediye Başkanı Kocadon, beraberindekilerle birlikte uzun süre sergiyi gezerek yapılan eserleri dikkatle inceledi.

Başkan Mehmet Kocadon’un “Bodrum’u bir sanat kenti yapma” projesini desteklemek amacıyla açılmış olan sergide Devrim Erbil Sanat Kültür ve Eğitim Vakfı’nın bünyesinde bulunan koleksiyon resimlerinden oluşan elliye yakın eser yer alıyor. İstanbul temalı çalışmaların yoğunlukta olduğu sergide çok sayıda soyut vurguların yapıldığı eserler de yer alıyor. Ayrıca sanatçı “Ritmik Soyutlama”, “İstanbul Gizemi”, “Ritmik Doğa Yorumu”, “İstanbul’un İzleri” gibi adlandırmalarla eserlerini sanatseverlerin beğenisine sunuyor. Sergide, Erbil’in çeşitli dönem eserlerinden seçkiler bulunuyor.

Ayrıca önemli ressamlardan Hanefi Yeter, Turan Erol, Ayhan Türker; Özgün Baskı Sanatçısı Hayati Misman, Tasarımcı Esmer Erdem, Mimar Hakan Kıran, Ekol Sanat Galerisi’nin sahibi Mehmet Baz, Art Galerim Bebek’in sahibi Özlem Alıcı,  Galeri Miz’in sahibi Ayşegül Arayıcı, Casa Dell’arte Hotel’in sahibi Yunus Büyükkuşoğlu ile iş adamı Murat Balkan da sergide yer aldı.

Eylül ayının ortalarına kadar açık kalacak sergi 10.00-22.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.