LÖSEV, YAZA BODRUM’DA “MERHABA” DEDİ

Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u ziyaret etti.  

Bodrum Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği (BESİAD) ile Azka Otel sponsorluğunda hayata geçirilen LÖSEV Yaza “Merhaba” Bodrum Gezisi kapsamında Bodrum’a gelen gençler ve LÖSEV yetkilileri, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u makamında ziyaret etti.

26 gençten oluşan  gruba LÖSEV Bursa İl Koordinatörü Füsun Emecan Özcan, LÖSEV yetkililerinden Ali Vural ve BESİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Emre Köroğlu eşlik etti.

Zor süreçlerden geçen gençlere moral etkinliği için Bodrum’a gelen gençler, ilk olarak Başkan Mehmet Kocadon’u ziyaret ederek merak ettikleri soruları Başkan’la paylaştı.  LÖSEV gençleri, başkanlık sürecinden Başkan Kocadon’un kişisel yaşamına kadar birçok soruyu başkana yöneltti. Başkan ise büyük bir mutlulukla sorulan sorulara yanıt verdi.

Başkan Kocadon ziyaretleri dolayısıyla gençlere teşekkür ettikten sonra mücadele etme ruhunun hayatımızda her zaman olması gerektiğine vurgu yaparak, “Sizler, mücadele etme ruhuna sahip güçlü ve sorumluluk sahibi gençlersiniz. Bu nedenle sizleri kutluyorum. Mücadele etme ruhu hayatımızın her noktasında bizim ihtiyacımız olan bir kavram. Bu ruh ile de herkese örnek oluyorsunuz. İnsan, hayatında zor süreçler yaşayabiliyor. Bizler de zaman zaman güçlüklerle karşılaşıyoruz. Ama ayakta ve dimdik duruyoruz. Hastalıklar, zorluklar insanlar içindir. Önemli olan ise inancımızı kaybetmeden yaşayabilmemizdir. Bodrum’a gelip beni ziyaret ettiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyorum. Beni çok mutlu ettiniz.” dedi. 

LÖSEV yetkililerini de böyle güzel bir projenin içinde oldukları için kutlayan Başkan Kocadon, “LÖSEV ailesi olarak sizleri de tebrik ediyorum. Çok önemli ve büyük projelere imza atarak çocuklarımızın ve ailelerinin umut kaynağı oluyorsunuz. Böyle değerli bir vakıfta yapılan yardımlar ve destekler yadsınamaz. On binlerce çocuğu tedavi ettiriyor, binlerce aileye yardımlar yapıyorsunuz. Sizlerin yapmış olduğu yardımları yakından takip eden biri olarak da her zaman yanınızda olacağımı ve elimden geldiğince destek olacağımı söylemek isterim.” dedi.

LÖSEV Bursa İl Koordinatörü Füsun Emecan Özcan, Bodrum’a geliş amaçları ve Başkan Mehmet Kocadon’u ziyaretleriyle ilgili yaptığı açıklamada, “Üç görevli arkadaşımızla birlikte Bodrum’a geziye geldik. Gezilerimizin amacı, çocuklarımızın hem kültürel hem de bireysel gelişimlerini ve zorlu tedavi sürecinden sonra moral kazanmalarını sağlamak. Bodrum’a geçtiğimiz senelerde de gelmiş, Başkanımızı ziyaret etmiştik. Bu sene de geldiğimizde ilk olarak kendisini ziyaret ettik. Çocuklarımızla burada olduğumuz için çok mutluyuz. Başkanımızın başarılarını ve uzun yıllardır Bodrum’a yaptığı çalışmalarını takip ediyoruz. LÖSEV’e her zaman destek olmuş, elinden geleni yapmaya çalışmıştır. Çocuklarla çok iyi anlaştılar. Zaten çocuklar gelmeden önce Mehmet Bey’e soracakları soruları özümlemişlerdi. ‘Kaç senedir Bodrum’da başkansınız?’, ‘Başka bir yerde belediye başkanlığı yapmak ister misiniz?’, gibi sorular sordular. Başkan bu soruya, ‘Siz nereden okudunuz, araştırdınız, beni mi takip ediyorsunuz?’ şeklinde esprili bir cevap verdi. Çocukların soruları çok hoşuna gitti. Bilindiği gibi bu çocukların tedavileri uzun yıllar sürüyor. Bugün LÖSEV’e 21 bin hasta kayıtlı. Kayıtlı hastalarımızın % 97’si asgari ücret kazanan yani ihtiyaç sahibi aileler. Böyle zor, pahalı ve uzun süren bir hastalığın tedavisinde ailenin desteklenmesi kaçınılmaz. Bu gezilerde sosyal olarak her zaman onların yanlarında olmaya çalışıyoruz” dedi.

Gençler, LÖSEV annelerinin LSV Dükkân Atölyelerinde hazırladıkları bir hediyeyi Başkan Kocadon’a verdi. Bu özel hediye karşısında Başkan Mehmet Kocadon, çok mutlu olduğunu ve her zaman bu hediyeyi saklayacağını ifade etti.