LİONS FEDERASYONU BASIN TOPLANTISI BODRUM’DA GERÇEKLEŞTİ

Bodrum Antik Tiyatro’da Ege ve Batı Akdeniz Lions Federasyonu tarafından basın toplantısı gerçekleşti.

Toplantıya Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Altındağ, Uluslararası Lions Kulüpleri Federasyonu 118R Yönetim Çevresi Genel Yönetmen 2. Başkan Yardımcısı Hayri Tuna Yükselen başta olmak üzere Lionslar ve gazeteciler katıldı.

Düzenlenen basın toplantısında hazırlanan çantalar tanıtıldı. Ege ve Batı Akdeniz Lions Federasyonu tarafından başlatılan projede şuana kadar 2 bin 300 adet çanta hazırlandığı bildirildi.  150 adedinin Bodrum’a getirildiği; içinde battaniye, giyim eşyası, diş macunu ve fırçası, ayakkabı ve çeşitli içeceklerin olduğu bu çantalar sayesinde, kurtarılan mültecilerin, bu travmayı en az zararla atlatmalarının sağlanmasının amaçlandığı ifade edildi.

Uluslararası Lions Kulüpleri Federasyonu 118R Yönetim Çevresi Genel Yönetmen 2. Başkan Yardımcısı Hayri Tuna Yükselen, ” Son yasadan sonra çok yoğun geçişler gerçekleşiyor. Mülteci geçişleri durmayacak gibi gözüküyor. Bu yardım çantaları devamlı ihtiyaç dâhilinde. Bizler de bu çantaları elimizden geldikçe vermeye devam edeceğiz. 2300 tane yardım çantası yaptık. Burada, bu çantalardan 150 tane Bodrum’a vereceğiz. 150 Datça’ya, Didim’e 150, 800 tane de ana depoya verdik. Hepimiz hizmet için buradayız. Bu farkındalığı Bodrum’da yaşadığımız için bu beraberlikte bize hep destek verdikleri için Bodrum Belediye Başkanımız Mehmet Kocadon ve Başkan Yardımcısı İsmail Altındağ’a çok teşekkür ederim burada bizimle beraber oldukları için” dedi.

Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Altındağ ise insanların acılarla karşılaşmaması temennisinde bulunarak şunları söyledi:

“Tebrik ediyorum sizleri. İnsan hayatına sahip çıkan bir projeyi destekleyip hayata geçirdiğiniz için. Her şeyden önce can… Keşke bu acılar çekilmeseydi ve bu insanlar buralara kadar savrulmasalardı ama dünyanın hali şu anda malum. İnşallah bu barış ortamında burada insanlar böyle acılarla karşılaşmazlar. Biz de Bodrum Belediyesi olarak bu gelen arkadaşlarımıza elimizden geldiği kadar, Bodrum Belediyesi Kültür Sosyal Müdürlüğüyle bu yardımları yapıyoruz hatta Marmaris’ten Fethiye’ye kadar elimizden geldiğince destek veriyoruz. Ben sizleri burada görmekten çok mutlu oldum. Çok teşekkür ediyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum.”