TeknolojiYaşam

LG, TÜRKİYE’NİN İLK DİJİTAL SİGNAGE VE EKRAN ÇÖZÜMLERİ MAĞAZASINI AÇTI

LG Electronics Türkiye, ticari kullanıma yönelik dijital signage ve ekran çözümlerini sergilediği, LG B2B Kurumsal İnovasyon Merkezi’nin açılışını yaptı. Türkiye’de ilk defa bu konseptte bir mağaza açan marka, farklı sektörlerde iş yapan birçok şirkete inovatif çözümler sunmayı hedefliyor.

LG Electronics, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek ticari çözümlerini sergilediği özel LG B2B Kurumsal İnovasyon Merkezi’nin açılışını yaptı. LG Electronics Türkiye Genel Müdürü Calvin Cho, LG Electronics Orta Doğu ve Afrika Bölgesi B2B Direktörü ve aynı zamanda B2B Business Bölüm Başkanı David Kim ve LG Electronics Türkiye B2B Ürünleri Satış Bölüm Başkanı Rafet Polat’ın katılımıyla açılan LG B2B Kurumsal İnovasyon Merkezi’nde, LG Electronics’in yenilikçi dijital ve webOS akıllı signage ürünleri sergileniyor. Turizm, sağlık, perakende, ulaşım ve kamu başta olmak üzere daha birçok sektöre yönelik inovatif çözümler sunan LG dijital signage ürünleri Türkiye’de ilk defa bu alanda açılan özel bir mağazada şirketlerin beğenisine sunuluyor.

LG Electronics Türkiye Genel Müdürü Calvin Cho açılışta yaptığı konuşmada konuyla ilgili şunları söyledi: “LG olarak tüm dünyada dijital signage ve ekran çözümleri alanındaki lider konumumuzu sürdürüyoruz. Geniş ürün yelpazemiz ile birçok farklı ticari uygulama alanına yönelik üstün görüntü çözümleri sunuyoruz. Bu alandaki inovasyonlarımızı çok daha odaklı bir şekilde işletmelere sunabilmek ve ihtiyaç sahiplerinin çözümlere kolay bir şekilde ulaşmasını sağlamak amacıyla Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek tamamen LG dijital signage ve ekran çözümlerine yönelik olan LG B2B Kurumsal İnovasyon Merkezi’ni hayata geçirdik. Bu merkezde iç veya dış mekânda, kullanıcıların nerede olursa olsun görüntüyü net bir şekilde görmesini sağlayan LG çözümleri sergileniyor”.

Ürün gruplarına göre ayrılan özel bölümleriyle çözümlerin uygulanmış hallerinin de sergilendiği LG B2B Kurumsal İnovasyon Merkezi, webOS Monitor Çözümleri, Promotion Display, Demo Uygulama ve Hospitality Alanı ile toplantı odası gibi bölümlerden oluşuyor. Merkezde yer alan en dikkat çekici ürün grupları ise Ultra HD Signage, Videowall, webOS Smart Signage Platformları, Mirror (Ayna Tipi) Signage Ekranlar, Window Facing Ekran, Smart Pro: Centric Server ve Hotel TV olarak öne çıkıyor.

LG Electronics, kurumlara sunduğu ticari çözümleriyle, işletmelerin daha verimli çalışmasına yönelik inovatif teknolojik çözümler sunuyor. Endüstriyel monitör görüntüleme sistemleriyle farklı sektörlere yönelik verimli çözümler sunuyor. LG ticari çözümler hızlı yatırım geri dönüşü ile projelere değer katıyor.