KUPA POTANIN KIRÇİÇEKLERİNİN OLDU

 

TKB2L Final turunu namağlup bitiren Kırçiçeği Bodrum Basket takımı Türkiye Kadınlar Basketbol Ligine Şampiyon olarak çıkmayı başardı.

Sezon başında Şampiyonluk hedefi ile yola çıkan ve Kırçiçeği Restoranları ile Çağdaş Holdingin desteğini arkasına alan Bodrum Basketbol Spor Kulübü, hedefine ulaştı. Fedrasyonun bu sene uyguladığı Kadınlar Bölgesel Ligde yer alan Kırçiçeği Bodrum Basket namağlup grup maçlarını tamamlayarak bir üst gruba çıktı. 2. grupta İzmir temsilcisi Becker 35 Albatros takımını evinde yenen ancak deplasmanda yenilen Kırçiçekleri, tek mağlubiyetle çıktığı Final grubunun favori takımlarından biri oldu. Finalde sırasıyla tüm rakiplerini yenen Bodrum ekibi Türkiye kadınlar Basketbol Ligine Şampiyon olarak terfi etti.

Şampiyonluğa ulaşan Kırçiçeği Bodrum Basket takımına şampiyonluk kupası ve madalyalarını Muğla Valisi Amir Çiçek takdim etti. Turnuvanın en değerli oyuncusu ise Melek Bilge seçildi.

Kırçiçeği Bodrum Basketbol Kulübü Başkanı Yiğit Özmen heyecanını Bodrumlularla paylaşarak, “İlk günden beri bize destek veren Bodrum Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Kocadon’a, ana sponsorumuz Kırçiçeği’ne, Çağdaş Holding’e, Kılıç Holding’e ve tüm sponsorlarımıza, taraftarlarımıza, destekçilerimize ve en önemlisi bize şampiyonluğu tattıran bu ekibe teşekkür ediyorum. Bu başarıyı Bodrum’a hediye ediyorum. Büyük hedefler koyarak bu yola çıktık ve ilkini gerçekleştirdik. Bodrum sadece bir eğlence tatil merkezi olarak değil, basketboldaki başarılarıyla da anılacak ” dedi.

Kırçiçeği Genel Müdürü Meryem Dilşad İpbaş ise şunları söyledi:

“İlk yılımızda şampiyon olduk. Kırçiçeği ailesi olarak mutlu ve gururluyuz. Kırçiçeği Bodrum Basketbol, Yiğit Özmen’in basketbol aşkı, iyi niyet ve samimiyetle, kızlarımız için, Türkiye için kuruldu. İnançla, aşkla, disiplinle şampiyonluğu elde ettik. Potanın Kırçiçekleri hak ettikleri sonucu aldı. Şimdi sırada Süper Lig’e çıkmak var.”