MGC ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

Muğla Gazeteciler Cemiyeti (MGC) 2016 yılı Medya Başarı Ödülleri düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Bodrum Belediyesi Basın Yayın Halkla ve İlişkiler Müdürü Ummahan Yurt ile Basın Yayın ve Medya Tasarım Sorumlusu Fikret Hıdır’a Cemiyet Özel Ödülü verildi. 

Gece öncesi düzenlenen “15 Temmuz Darbesi ve Medya” panelinde konuşan CNN TÜRK Genel Müdürü Erdoğan Aktaş, özgür basının önemine dikkat çekerek, o gece darbe girişiminin başarısız olmasında medyanın önemini vurguladı.

Muğla CNS tesislerinde gerçekleştirilen geceye Muğla Valisi Amir Çiçek, Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir, Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkanı Yılmaz Karaca, İzmir Gazeteciler Başkanı Misket Dikmen, CNN TÜRK Genel Müdürü Erdoğan Aktaş, CNN TÜRK Haber Koordinatörü Ali Güven, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Bodrum Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ummahan Yurt, Basın Yayın ve Medya Tasarım Sorumlusu Fikret Hıdır, il protokolü, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, davetliler ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

Gecenin açılış konuşmasını yapan Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut, 15 Temmuz ve Medya vurgusu yaparak, “Ülkemizi derinden sarsan 15 Temmuz darbe girişimi gecesi özellikle haber kanallarımız milletin ve demokrasinin sesi olmuştur. Yani Türk Medyası darbenin karşısında ve demokrasinin yanında olmuştur. Bu anlamda yönetim kurulumuzca demokrasinin sesi olan meslektaşlarımızı ödüllendirmek istedik. Özgür basının önemini 15 Temmuz gece bir kez daha anlamış olduk. Basın özgürlüğü bir toplumun olmazsa olmazları arasındadır. Demokratik rejimlerde bugün artık basın özgürlüğü tartışılmazken bizim hala basın özgürlüğünü tartışıyor olmamız, büyük bir talihsizlik. Bağımsız, bağlantısız ve özgür bir basın dileğiyle.” dedi.

Konuşmaların ardından, Muğla Gazeteciler Cemiyetinin 2016 yılı meslek ödülleri ve yönetim kurulu özel ödüllerinin dağıtım törenine geçildi.

Basın mensuplarına verilen çeşitli kategorilerdeki medya ödüllerinin yanı sıra Bodrum Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ummahan Yurt ile Basın Yayın ve Medya Tasarım Sorumlusu Fikret Hıdır’a da basın mensuplarıyla yürüttükleri iyi ilişkiler, Muğla basınına sağladıkları katkı ve destekler nedeniyle özel ödül verildi. Bodrum Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ummahan Yurt, özgür basının ülkenin geleceği için çok önemli olduğunu vurgulayarak, “Özgür basın kamuoyunun haber alma hakkının sağlanması için çok önemli. Bizler, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un destekleriyle her zaman basın mensuplarının yanında olmaya çalıştık. Bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. Bu ödülün alınmasında büyük emekleri olan ekibime ve bu ödülü bizlere veren Muğla Gazeteciler Cemiyetine teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.