KIZLARINA NOTLARINI PAYLAŞTI

 

Bodrum Midtown AVM D&R Mağazası’nda, “Kızlarıma Notlar” kitabının yazarı ve Doğan Holding Başkan Yardımcısı Ahter Kutadgu, Bodrumlu okuyucuları ile buluştu. Okuyucuları için kitaplarını imzalayan Kutadgu, “Son dönemde ülkemizdeki bu kutuplaşma ortamı aslında ülkemize çok ciddi zarar veriyor. Halbuki bizim çok ortak değerimiz var. Hepimiz kahveyi, çayı severiz, merhametli, yardımsever bir toplumuz. Son zamanlarda bunları biraz unutmaya başladık. Biraz onları da anlatmaya çalıştım ki gelecekte çocuklarımızın ne kadar çok ortak değere sahip olduğumuzun bilincinde olması ve onların birlikte hareket etmeleri çok önemli” dedi.

D&R Mağazası tarafından düzenlenen imza gününde “Kızlarıma Notlar” kitabının yazarı ve Doğan Holding Başkan Yardımcısı Ahter Kutadgu, okuyucuları ile buluştu. Her okuyucusu ile sohbet eden Kutadgu, Doğan Novus’tan Şubat ayında 270 sayfa olarak yayınlanan kitabını imzaladı. Kutadgu, 3. baskısı çıkan kitabın imza gününe  eşi Özlem Kutadgu, kızları 9 yaşındaki Ferhan Zeynep ve 6yaşındaki Melek Neva ile birlikte katıldı.

Kutadgu, bu nitelikte bir kitap yazmayı uzun süredir planladığını belirterek, “Böyle bir kitap yazmak aslında uzun süredir planladığım bir şeydi. Aslında burada bütün mesele şuydu benim için. Çocuklarıma bırakabileceğim sadece kendi çocuklarıma değil bütün çocuklara bırakabileceğim bir takım mesajlar olduğunu düşünüyordum. Çünkü üç kız babasıyım ben. Dolayısı ile pek çok şey de yaşadık. Türkiye çok önemli dönemlerden geçti hala daha da geçiyor. Dolayısıyla onlara bir takım öğüt değil ama mesajlar vermenin yararlı olacağını düşünüyordum.  İçimden geldiği gibi bölüm bölüm basit bir şekilde okunabilecek bir kitap” dedi.

ORTAK DEĞERLERİMİZİ HATIRLATMAK İSTEDİM.

Kitabın içeriğinde hayatın her anıyla ilgili mesajlar olduğunu belirten Kutadgu, “Aslında her konuda mesajlar var. Aile ilişkileri ile ilgili, kendi davranışları ile ilgili, geleceğe bakışları ile ilgili mesajlar var. En umutsuz olduğu zamanlarda bile aslında hala umudun olduğunu anlatan mesajlar var. Ortak değerlerimizin, toplumda ne kadar çok ortak değere sahip olduğumuza ilişkin bir takım mesajlar var ki bu çok önemli. Çünkü özellikle, son dönemde ülkemizdeki bu kutuplaşma ortamı, aslında ülkemize çok ciddi zarar veriyor. Halbuki bizim çok ortak değerimiz var. Hepimiz kahveyi, çayı severiz, merhametli, yardımsever bir toplumuz. Ama bunları son zamanlarda bunları biraz unutmaya başladık. Biraz onları da anlatmaya çalıştım ki gelecekte çocuklarımızın ne kadar çok ortak değere sahip olduğumuzun bilincinde olması. Onların birlikte hareket etmeleri çok önemli. Sanıyorum bu anlamda çok ciddi bir hatırlatma aracı da olacak bundan dolayı da çok mutluyum” dedi.

HAYAT DEVAM EDİYOR, MESAJLAR DA DEVAM EDECEK.

Yeni bir kitap hazırlığında olduğunu belirten Ahter Kutadgu, “Yeni bir kitap hazırlığı var. Aslında yine bu tarzda kızlarıma notlar tarzında devam edecek. Çünkü hayat devam ediyor. Hayat devam ettikçe insanların hayatına yeni şeyler giriyor. Yeni çıkarımlar yapıyorsunuz ve yeni şeyler öğreniyorsunuz ve aktarılacak çok şey var. Dolayısı ile başladım notlarımı tekrar almaya, onları da inşallah yakın bir zamanda kitaplaştıracağım” dedi.