BODRUM MÜZİK FESTİVALİ’NDE DÖRDÜNCÜ GÜN

Doğuş Grubu’nun kurucu destekçisi olduğu, sanatsal programlama ve planlamasını Pozitif’in üstlendiği Bodrum Müzik Festivali, klasik müziği odağına alan etkinliklerle devam ediyor.

Festivalin dördüncü gününde katılımcılar sabahın ilk ışıklarını Şevket Sabancı Parkı’nda Nil Kocamangil’in konseriyle karşıladı.

TED Bodrum Koleji’nde “İçimdeki Çocuk” dans-ritim atölyesi ile minik katılımcılar Schumann, Debussy ve Tchaikovsky gibi bestecilerin çocuklar için yazdıkları eserleri dinledi.

Kitchenette Palmarina, Bodrum’da gerçekleşen “Müzikli Sofralar” etkinliğinde Şef Hazer Amani’nin Bodrum’un yerel tatları ile hazırladığı özel reçeteler tadıldı.

Festival, Jehan Barbur’un Müzik ve Edebiyat söyleşisi ve sanatçının mini performansıyla devam ederken Amfi Tiyatro D-Marin Turgutreis’te gerçekleşen Leszek Mozdzer ile Gün Batımı Konseri de festival takipçileri tarafından büyük ilgi gördü.

Fazıl Say ve Rusya Devlet Akademi Senfoni Orkestrası Sahnede

Akşam Konseri’nde Rusya Devlet Akademi Senfoni Orkestrası ve Fazıl Say, Turkcell Sahnesi, D-Marin Turgutreis’te klasik müzikseverlerle buluştu. Seksen yıllık geleneğiyle Valery Platonov şefliğindeki Rusya Devlet Akademi Senfoni Orkestrası, Alman romantik bestecisi J. Brahms’ın 2. No.’lu Senfonisi’ni seslendirdi. Konserin ikinci yarısında ise dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say, Rusya Devlet Akademi Senfoni Orkestrası eşliğinde Beethoven 5 No.’lu Piyano Konçertosu’nu yorumladı.

Fazıl Say Beş Kez Bis Yaptı

Konser bitiminde seyircinin coşkulu alkışları üzerine beş kez bis yapan Fazıl Say, repertuvarındaki “İstanbul’da Bir Kış Sabahı” (Sait Faik)  gibi eserlerini seslendirdi.

Cinemarine Açık Hava Sineması D-Marin Turgutreis’teki Miles Ahead ve Cinemaximum Midtown AVM Açık Hava Sineması’ndaki The Beatles: Eight Days a Week film gösterimlerinin ardından festivalin 4. günü sonlandı.

Bodrum Müzik Festivali’nde Son Gün

Festivalin son günü TED Bodrum Koleji’ndeki “İçimdeki Çocuk” plastik sanatlar atölyesi ile başlayacak. Nil Kocamangil ve Agapi Triantafyllidi’nin sahnede olacağı Gün Batımı Konseri Amfi Tiyatro D-Marin Turgutreis’te gerçekleşecek. Kerem Görsev Trio ve Şef Oğuzhan Kavruk yönetimindeki Karşıyaka Oda Orkestrası (KODA) ise Bodrum Kale’de müzikseverlerle buluşacak.

Saffet Emre Tonguç rehberliğindeki “Bir Bodrum Hikayesi” etkinliğinde Halikarnas Mozolesi turunun ardından katılımcılar İstanbul Barok Orkestrası’nın özel repertuvarını dinleyecek. Festival, Cinemarine Açık Hava Sineması D-Marin Turgutreis’teki Philip Glass 80.Yıl Özel Gösterimi: Koyaanisqatsi ve Cinemaximum Midtown AVM Açık Hava Sineması’ndaki Florance Foster Jenkins filmlerinin ardından sona erecek.

Bodrum Müzik Festivali, 12-16 Ağustos tarihleri arasında Bodrum yarımadasına yayılan programıyla klasik müzikseverlerle buluşuyor. mobilet iOS ve Android uygulamaları ile mobilet.com üzerinden alınabilen festival biletlerinin tüm gelirleri Tohum Otizm Vakfı’na ve Bodrum Sağlık Vakfı’na bağışlanıyor.

Festivali Yakından Takip Etmek İçin:

www.bodrummuzikfestivali.com

#bodrummuzikfestivali

#bodrummusicfestival