Güncel

BODRUM İNGİLİZLERİ BEKLİYOR

Bodrum’u tanıtma çalışmalarını sürdüren Bodrum Tanıtma Vakfı (BOTAV), Londra’da 07-09  Kasım 2016 tarihleri arasında kapılarını açan World Travel Market (WTM) turizm fuarına katıldı.

Dünyanın en büyük turizm fuarları arasında yer alan Londra WTM Fuarı, bu yıl da turizm bölgelerinin tanıtımlarına katkı sunmaya devam etti. BOTAV, Londra’daki Excel Fuar Merkezi’nde gerçekleşen fuarda tanıtımlarını, 783 metrekarelik alanda üzerinde kurulan Türkiye standı içinde yaptı. Bodrum turizminin gelişmesinde başı çeken ülkelerden İngiltere pazarını canlandırmak için harekete geçen Bodrum Tanıtma Vakfı yetkilileri, fuar süresince dünyanın önde gelen tur operatörleri ve havayolu şirketleri ile de görüşmelerde bulundu.

WTM Londra Turizm Fuarı’na bu yıl Bodrum Tanıtma Vakfı Genel Sekreteri M.Cemil Bayraktar ile Bodrum Tanıtma Vakfı Üyeleri, Bodrum Otelciler Derneği (BODER) Yönetim Kurulu Üyeleri ve TAV Havalimanları Holding yetkilileri katıldı.

Turkuaz konseptli bir stantla Londra Kültür ve Turizm Müşavirliği’nin oluşturduğu alanda kurulan Türkiye standında temsilen 30’u özel sektör, 25’i kamu kurumu, dernek ve sektörel birlik olmak üzere 55 kurum ve şirket yer aldı.

İngiltere pazarının Bodrum için büyük önem taşıdığını ifade eden Bodrum Belediye Başkanı ve Bodrum Tanıtma Vakfı Başkanı Mehmet Kocadon, fuarla ilgili yaptığı değerlendirmede; “Bodrum Tanıtma Vakfı olarak her yıl mutlaka fuar sezonu başlar başlamaz, Bodrum standımızla tanıtım çalışmalarımızı aksatmadan sürdürüyoruz. İngilitere’nin Bodrum için önemi çok büyük çünkü Bodrum’da ilk turizm hareketlerini başlatan İngiliz turistlerdir. Dolayısıyla İngilizleri Bodrum’da çok daha fazla görmeyi arzu ediyorum. Ve bu yöndeki çalışmalarımı, hem Bodrum Belediye Başkanı olarak hem Bodrum Tanıtma Vakfı’nın başkanı olarak titizlikle sürdürüyorum. Bodrum markasının bilinirliğini daha çok artırmak için sadece Avrupa’da değil, dünyanın farklı ülkelerinde de tanıtım atağımızı sürdürüyoruz.” dedi.

2016 Eylül – 2017 Nisan ayları arası turizm fuarları döneminde Bodrum, 23 ülkede tanıtım çalışmalarını sürdürecek. Fransa ve İngiltere’nin ardından önümüzdeki hafta Polonya TT Varşova Turizm Fuarı ve akabinde 08 – 11 Aralık 2016 tarihleri arasında ise İzmir Travel Turkey Turizm Fuarı’na katılacak.