KIŞA GİRERKEN CİLDİNİZE BİR İYİLİK YAPIN

Cildimiz soluk alan yaşayan bir organımızdır. Güneş ışınları, olumsuz çevre koşulları, uzun süreli rahatsızlıklar ve ilaç kullanımları, hormonlu gıdalar, dengesiz beslenme, sigara gibi etkenlerle yıpranır. Doğal olan yaşlanma süreci ise hormonal ve genetik faktörlere de bağlı olarak yaşam boyunca devam eder. Zamanla cildimizde kırışıklıklar, renk değişikliği; sararma, kahverengi lekeler, ince kırmızı damarlanmalar, gevşeklik ve esneklik kaybını  gözleriz. Bu durum bakımsızlıkla birleştiğinde gözle görülür şekilde hızlanır ve derinleşir. Bununla beraber, zamanın ve olumsuz faktörlerin cildimizde yaptığı tahribatı yumuşatmak ve geciktirmek de artık elimizde.

Cildimiz yapacağımız çok şey var aslında. Ama bu yöntemler cildinizi doğru tanımaktan başlayan ve cildin ihtiyaçlarına yönelik bakım ve uygulamaları içeren bir süreci kapsar. Uzman kişilerin size önerip titizlikle uygulayacakları profesyonel cilt bakımı, ev bakımınızda kullanmanızı önerecekleri cilt bakım ürünleri, sağlıklı ve taze bir cilde sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

Öncelikle cildinizi tanıyın ve sevin ve daima bakımlı olun. Özellikle yeni bir yıla yaklaştığımız şu günlerde kendiniz için bir şeyler yapın. Kendinizi şımartın.

Cilt Bakımı seçeneklerimiz neler olabilir?

Salonumuzda cilt bakımlarını  dünyada kozmetik otoritelerinden biri olarak kabul edilen Alman kozmetik devi Babor ürünleriyle yapıyoruz.

Klasik Cilt Bakımı (60-75 dak)

Her cilt tipinin gereksinimlerine karşılık veren, kök hücre ve cilt tiplerine özel aktif maddeler içeren ürünler ile BABOR’a özel temizleme metoduyla yapılan klasik yüz bakımlarıdır. Hücre DNA’sını, UVA ışınlarının ve serbest radikallerin verdiği zararlara karşı korur. Cildin derinlemesine temizlenmesini, ışıltılı ve canlı bir yapıya kavuşmasını sağlar.

Arındırıcı Cilt Bakımı (30-40 dak) ile;

Donuk, mat, cansız cilt tiplerine; ışıltı ve canlılık kazandırır. Pembemsi ve sağlıklı görünmesini sağlar. Cildi arındırır ve tıkanmış olan gözenekleri açar, parlaklık kazandırır.

Problemli, Akneli Cilt Bakımında ise (60-75 dak):

Karmadan yağlıya dönük ve problemli ciltlere yönelik kür olarak uygulanan bakım sistemidir. Salisilik asit ile cilt üzerindeki yağlanmaya bağlı kirlerin arındırılmasını, çay ağacı yağı sayesinde cildin yenilenmesini sağlar. Buhar uygulaması ile cilt yumuşatılıp derinlemesine bir temizlik işlemi gerçekleştirilir. Problemli ciltlere özel ampuller ile de cilt temiz, mat, sağlıklı bir görünüm kazanır.

Karboksi Bakımı (40-45 dak):

Cildin kan dolaşımını ve ciltteki oksijen miktarını artırır. Cilde anında görülen berraklık ve ışıltı kazandırıp, gözenekleri küçültür, cildi sıkılaştırır. Uygulaması sonunda cilt daha sıkı, aydınlık ve eşit bir görünüm kazanır. Diğer bakım kürleri ile kombine edilebilir.

Hepinize güzelliklerle dolu geçireceğiniz bir yıl olmasını diliyorum.