AlışverişYaşam

KIŞ BİTERKEN MEYVELERİNİZİ KURUMAX İLE KURUTUN

Sindirim sisteminin dostu ve lif açısından oldukça zengin olan kuru meyvelerin sayısız faydası varken; hazır kuru meyvelerde yüksek oranda bulunan şeker sağlığı tehdit ediyor. Hem şekersiz ve sağlıklı, hem de kolayca meyveleri kurutmanın yolu ise Profilo Kurumax’tan geçiyor.

Özellikle kış aylarında tüketilen kuru meyveler sindirime yardımcı olurken, diyet yapanlar için vazgeçilmez bir ara öğün alternatifi. Kanserden tansiyona, kansızlıktan göz yorgunluğuna kadar birçok rahatsızlığa iyi gelen kuru meyvelerin faydaları saymakla bitmezken; hazır satın alınan kuru meyve sebzelerin daha uzun dayanabilmesi için eklenen ekstra şeker ve koruyucu katkı maddeleri tüm bu faydaları yok ediyor.. Kurutma işlemini evde yapmak tüketiciler için oldukça zahmetli olurken, açık havada kurutma işlemi beraberinde birçok hijyen sorununu getiriyor. Tam bu noktada hayatı kolaylaştırmak ve tüketicilerine fayda sunmak için çalışan Profilo Dayanıklı Ev Aletleri Kurumax sebze ve meyve kurutucusunu sunarak, tüketicilerinin meyve sebzelerini kolayca kurutmalarını sağlayarak sağlıklı bir çözüm önerisi sunuyor.

İki farklı kurutma derecesine sahip olan Profilo Kurumax, elektronik kontrol paneli sayesinde kullanıcıların pratik bir şekilde meyve sebzelerini kurutmasına yardımcı oluyor. Dört farklı hazne ile tam 11 litre kapasiteye sahip olan Kurumax ile kurutulan meyve ve sebzelerin bütün mineralleri korunuyor. Vücudu yüksek antioksidan potansiyeller ile öncelikle serbest radikallere karşı koruyan kuru meyve ve sebzeler, ara öğün olarak da tüketilebilirken, keklerin içinde, yoğurt üzerinde ya da granola yapımında kullanılarak mutfakta farklı alternatifler üretmenizi sağlıyor. Bunların yanı sıra kullanımı son derece kolay olan Kurumax ile tüketicilerin kendi baharatlarını da yapmaları mümkün. Taze nane, fesleğen gibi sebzeler; Kurumax’la kurutularak baharat haline getirilebiliyor.

Meyveler arasında kurutmaya en elverişli olanlar; elma, armut, vişne, erik, kayısı, üzüm ve dut, kivi, mango, muz, çilek, ananas… Her birinin ayrı ayrı faydası olan bu meyveleri Kurumax ile kurutmak çok kolay. Meyveleri önce temizleyip, kabuklarını soyup ardından da uygun boyutlarda kestikten sonra gerisi Kurumax’a kalıyor. Sindirim sorununa iyi gelen, stresi ve kansızlığı önleyen kayısıyı kurutma işlemi Kurumax’a koyduktan 8 ila 17 saat arasında değişiyor. Lifli yapısı ile tok tutma özelliğine sahip elma ise 4 ila 10 saat içerisinde hazır hale geliyor.

Meyve sebzeleri sağlıklı bir şekilde evlerinde kurutmak isteyen herkes Kurumax’a tüm Profilo satış noktalarından ulaşabilirler.