KIRÇİÇEKLERİ SEZONA MERHABA DEDİ

Kırçiçeği Bodrum Basket takımı ve yöneticileri, Kırçiçeği Konacık restoranında basınla buluştu

Kurulduğu ilk yılında şampiyon olarak Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi’ne yükselen ve bu başarının duyurulmasında, büyük emeği olan Bodrum basına bir teşekkür yemeği verdi. 

Yemek öncesi düzenlenen basın toplantısında Kırçiçeği Bodrum Basket’in kurmay hayeti yeni sezon hedeflerini anlattı. Toplantıya yönetim, teknik ekip, oyuncuları ve sponsoruyla tam kadro katılan Kırçiçeği Bodrum Basket’in toplantının açılış konuşmasını Basın Sorumlusu Zeynep Çiğdem Dedeoğlu yaptı.

Dedeoğlu; “Tüm sezon boyunca bizi hiç yalnız bırakmadınız ve  bu kupayı kazanmamızda, takım, teknik kadro kadar sizlerinde emeği çok büyük. Başarılarımızı sizlerin sayesinde duyurduk. Sizler sayesinde Bodrum halkı bizi tanıdı, sahip çıktı, maçlarımızda yalnız bırakmadı. Dolu bir salonda oynamak bir takım için çok büyük moral ve motivasyon kaynağıdır. Yeni sezonda, daha zorlu rakiplerlerle mücadele edeceğiz, uzun bir yolumuz var, bu yolu sizlerle birlikte en başarılı şekilde almak istiyoruz” dedi. Yeni sezona hazırlık sürecinde İzmir’de bir turnuvaya katıldıklarını, 21 Eylül Çarşamba günü Süperlig Şampiyonu Fenerbahçe ile Bodrum’da sezon açılış maçı oynayacaklarını ve ardından 27 Eylül’de Balıkesir’de gerçekleştirilecek Federasyon Kupası’na katılacaklarını söyleyen Dedeoğlu, Ligin 9 Ekim’de başlayacağını, ilk maçı Bodrum’da oynayacaklarını ve tüm basketbol severleri salona beklediklerini söyledi.

Kulüp Başkanı Yiğit Özmen’de sözlerine basın mensuplarına teşekkür ederek başladı. “Destekleriniz bizim başarılarımızı daha fazla insana ulaştırmamızı sağlıyor. Basketbolu geliştirmek ve sevdirmek adına bizler elimizden geleni yapıyoruz ancak sizlerin sayesinde sesimizi duyurabiliyoruz” dedi.

Kırçiçeği Genel Müdürü Meryem Dilşad İpbaş’da sözlerine teşekkür ederek başladı. Kulüple yolları kesiştiği andan itibaren bir aile olduklarını ve uzun soluklu bir yola çıktıklarını söyleyen İpbaş; “Sizin aynanızla Bodrum, basketbolun coşkusunu yaşabildi. İlk yılımızda şampiyon olarak kupayı Bodrum’a getirdik. Kırçiçeği ailesi olarakta çok büyük bir gurur oldu bizim için. Aramızda bir ayrım yok artık, Kırçiçeği Bodrum Basket Ailesi olarak bütünleştik. Potanın Kırçiçekleri ismimiz çok benimsendi, çok da yakıştı. Disiplinle azimle, takım olarak, büyük bir aile olan Kırçiçeği Bodrum Basket başarılarıyla var olmaya devam edecek” dedi.

Geçen sezonki kadronun as sporcularını koruduklarını ve beş yeni transferle takımı güçlendirdiklerini söyleyen Baş antrenör Ömer Petorak, sezon hazırlıklarını tamamladıklarını ve hedeflerinin Bodrum’a Şampiyonluk kupasını getirmek olduğunu sözlerine ekledi.

Basın mensuplarının “Altyapı çalışmaları ilgili planlarınız var mı?” sorusuna Başkan Yiğit Özmen şöyle cevap verdi; “İlk yılımızda konsantrasyonumuzu A takım üzerinde yoğunlaştırdık. Yaz başında destekçilerimizden Çağdaş Holding’in öncülüğünde “ Kızlara ücretsiz basketbol okulu” projesini başlattık. Bu projeyi kış sezonunda da devam ettireceğiz. Amacımız, Bodrum’da yetişen başarılı sporcuları A takımda oynatmak”

Takımın yeni kadrosu ve transferlerle ilgili soruya Antrenör Ömer Petorak; “ Takımımızı büyük ölçüde koruduk, bu sezon aramıza Dilek Dedeoğlu, Aslı Sevinç, Şenay Şale ile birlikte Bodrum’lu sporculardan Deniz Ataer ve Tuana Eşsiz katıdı. Yeni sezonda zorlu rakiplerle karşılaşacağız ve çok sıkı maçlar oynanacak, seyirci için de izlenmesi keyifli maçlar olacak” dedi.

Toplantının sonunda takım ve basın Şampiyonluk Kupası ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.