Güncel

KARYA ÇİÇEKLERİ TÜRKİYE BİRİNCİSİ

Bodrum Kurulu Karya Çiçekleri Gençlik ve Spor Kulübü ‘nün minikler halk oyunları ekibi, Konya’nın Akşehir İlçesi’nde düzenlen halk oyunları şampiyonasında birinci oldu.

Karya Çiçekleri Gençlik ve Spor Kulübü, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu’nun Akşehir Belediyesi’nin katkıları ile 2016 yılı Halkoyunları Minikler Türkiye Şampiyonası Finali’ne katıldı. 3-5 Haziran tarihlerini kapsayan organizasyonda, geleneksel düzenlemeli ve düzenlemesiz dal olarak 2 kategorideki yapılan şampiyonada toplam 27 ekip yer aldı. Muğla İl birinciliğinin ardından Ege bölge birincisi olarak Türkiye finaline katılmaya hak kazanan Bodrum ekibi, 13 ekibin mücadele ettiği düzenlemeli dalda 91,58 puan olarak birinci oldu.  Ekip ilçeye dönüşünde ellerinde Türk bayrakları ile davul zurna eşliğinde Bodrum Belediye Meydanı’na yürüdü.  Sevinç gösterileri eşliğinde karşılaşan ekip,  meydanda kısa bir gösteri sundu.

BU KEZ O’DA OYNADI

Bodrum’da halk oyunların gelişmesinde önemli katkıları olan Karya Çiçekleri Gençlik ve Spor Kulübü’nün Başkanı Akın Rüştü Fetvacı, meydandaki coşkuya kendini kaptırıp ortaya çıkarak oynadı. En büyük destekçilerin veliler olduğunu söyleyen Fetvacı, “Ekibimiz 8 aydır yılmadan çalıştı. Çok yorulduğumuz anlar oldu ama vazgeçmedik.  Birlik beraberlik içerisinde yolumuza devam ederek bu başarıyı kazandık.  Bu başarımızda katkısı olanlara teşekkür ediyorum” dedi.

Bodrum’da 2005 yılında eğitim öğretimlerine devam eden öğrencilerden kurulan Karya Çiçekleri’nin adı altında bugüne kadar 4 bin 300 öğrenci halk oyunları eğitimi gördü. Şu anda farklı yaş gruplarından 600 kişiden oluşan Karya Çiçekleri’nin 300’ünün minikler kategorisinde olduğu belirtildi.  Akşehir’deki şampiyonaya ise yedeklerle birlikte 42 dansçının katıldığı öğrenildi.