Güncel

AMİRAL TURGUT REİS’İ ANMA KONSERİ

Amiral Turgut Reis’in ölümünün 451. yılı nedeniyle Bodrum Belediyesi’nin düzenlediği anma etkinlikleri kapsamında, Aksaz Deniz Üs Komutanlığı Askeri Bandosu yüzlerce kişiye konser verdi. 

Sabah düzenlenen anma törenlerinin ardından akşam saatlerinde Turgutreis Meydanı’nda gerçekleşen konseri, Bodrum Belediyesi Meclis Üyeleri Funda Akçalı ve Osman Küçükyüzbaşı’nın yanı sıra yüzlerce vatandaş izledi. Aksaz Deniz Üs Komutanlığı Askeri Bandosu tarafından verilen konserde Yüzbaşı  Atıf Çolak’ın şefliğinde marşlar çalınarak birçok eser icra edildi. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Bölümü  öğrencilerinden Ebru Özeser ile Ahmet Koyun da bandonun çaldığı şarkıları yorumlayarak izleyenlere keyifli bir dinleti sundu. Konser, 10. Yıl Marşı’nın, meydanı hınca hınç dolduran vatandaşlar eşliğinde hep bir ağızdan okunmasıyla son buldu.

Etkinlik sonunda Bodrum Belediyesi Meclis Üyeleri Funda Akçalı ve Osman Küçükyüzbaşı, Aksaz Deniz Üs Komutanlığı Askeri Bandosu Komutanı ve ekibine sahnede sundukları çiçeklerle teşekkür etti.