İMZA GÜNÜNE TATİLCİLER İLGİ GÖSTERDİ

Bodrum’da  imza günü düzenleyen ünlü şair ve yazar Cezmi Ersöz’e tatilcilerin ilgisi büyük oldu. Okurlarıyla sohbet eden ve kitaplarını imzalayan Ersöz; “Hava çok sıcak pek ilgi olmaz diyordum ama denizden dönen ve söyleşiyi duyan okurlarımız geldi sağolsunlar” dedi. Kitaplarını imzalayan Ersöz, okuyucuları edebiyat, politika, tarih, din ve siyaset üzerine sohbet etti.

Yaklaşık yedi yıl önce İstanbul’dan  Bodrum’a yerleşen şari ve yazar Cezmi Ersöz, Yalıkavak’taki, İstanbul Beşiktaş Spor kulübü üyeleri Erman Derleyen ve Cem Tanrıöver’in işlettiği Aynalıkavak Winnery Restoran’da imza günü düzenledi. Pazar günü akşam saatlerinde düzenlenen imza gününe özellikle tatilcilerin ilgisi büyük oldu. Denizden plajdan dönenler ve sahilde yürüyüşe çıkanlar Ersöz’en imza günü ve söyleşisine katıldı. Ersöz, Acı Çeken nefes,  Şizofren Aşka Mektup, Beni Asıl Hayat Aldattı, Kalbimde Bir Şiir Gizli , Son Yüzler , Yinen Seninle Geldi Hayat isimli şiir kitaplarını ve romanlarını imzaladı..

Çocuk, şiir kitapları ve romanları ile birlikte yazdığı kitap sayının 40’a yaklaştığını belirten Ersöz, “İstanbul’dan kaçarak Bodrum gibi bir yere yerleştiğime çok seviniyorum , yeni bir roman hazırlığı içindeyim. Ülkemizin içinde bulunduğu ortamda ne yazık ki ölümü çok hafife alıyoruz, sanki hiç bizim başımıza veya yakınlarımıza gelmeyecek gibi yaşıyoruz. Şiir bence insanda kayıp süreci canlandırıyor. Belleğimizde gizli kalmış bir kapıyı açıyor ve ben bile bu kapının nasıl açıldığını anlayamıyorum. Bir anda  dizeler, oluşuyor, ortaya bir çok kişinin duygularını yansıtan, hislerine tercüman olan şiirler ortaya çıkıyor.