EŞSİZ BODRUM TANITIM TIR’I RİZE’DE

“Bodrum Sizi Çağırıyor” sloganıyla başlatılan, Bodrum’u şehirlerle buluşturmak için 20 Mart’ta yola çıkan ve bugüne kadar 16 şehre uğrayan Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR’ı çay memleketi Rize’de valilik binası önünde misafirleriyle buluştu.

Ziyarete gelen Rizelilere Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR’ı Koordinatörü Fikret Hıdır ve görevli personellerden proje ve Bodrum hakkında bilgiler verildi. TIR’ı gezerek personelden proje ve içeride yer alan Bodrum’u simgeleri ile ilgili bilgiler alan misafirler aynı zamanda TIR’ın içerisinde kurulan bölümde üç boyutlu tanıtım filmini izlediler. Olumsuz hava koşullarına rağmen valilik önüne gelen vatandaşlar Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR’ını gezmeyi ihmal etmediler.

TIR’ı ziyaret eden misafirlere Bodrum’un simgesi Bodrum mandalinasından üretilen kolonya, lokum ve gazoz ikram edilerek tanıtım broşürleri ve kitapçıkları verildi. 23 Nisan akşam saatlerine kadar Rize Valilik Binası önünde bulunacak olan Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR’ı akşam saatlerinde Artvin’e geçerek, 24-25 Nisan günlerinde Artvinlilerle buluşacak.

Gerçekleştirilen planlar doğrultusunda 30 ile gitmesi planlanan Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR’ı daha önce Aydın, İzmir, Balıkesir, Eskişehir, Bursa, Çanakkale, Edirne, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Zonguldak, Bartın, Samsun, Ordu ve Trabzon’a uğradı. Rize’nin ardından Artvin, Kars, Erzurum, Sivas, Malatya, Diyarbakır, Gaziantep, Adana, Mersin, Kayseri, Ankara, Konya, Antalya ve Denizli illerini de ziyaret ederek Bodrum’un bilinmeyen özellikleri ile anlatacak.