IKEA SANATI SERGİLERDEN EVİNİZE TAŞIYOR

Evinizde Sanata Yer Açın: ART EVENT 2017

Bu Nisan IKEA mağazaları, dünyanın farklı yerlerinden sanatçıların çizimleriyle canlanıyor! Daha iyi bir günlük yaşam yaratmak anlayışıyla ürünler tasarlayan IKEA, bu yaklaşımını sanata bakış açısında da ortaya koyuyor. IKEA, kreatif liderlerinden Henrik Most’un da dediği gibi ‘sanat eserlerinin sadece müze ve sergilere ait olmadığını’ bu yıl üçüncüsü satışa sunulacak olan ART 2VENT 2017 Koleksiyonu ile gösteriyor.

Farklı Tarzlar, Ortak Bir Amaç

Bu yıl ART EVENT 2017 Koleksiyonu için yalnızca el yapımı işlerin seçilmesinin özel bir sebebi var. IKEA, günümüzün teknolojik ve dijital gelişmeleri içinde bize el yapımı işlerin değerini yeniden anımsatmak istiyor. Koleksiyon, tamamen 12 sanatçının el çizimlerinden oluşsa da, her bir eser tasarımcısından izler taşıyor ve oldukça farklı tarzlarıyla dikkat çekiyor. Sulu boya, guaj boya gibi farklı malzemeleri, farklı tekniklerle kullanan sanatçılar, bu özel koleksiyon için kendi sanat anlayışlarına özel eserler ortaya koydular.

Herkes İçin Sanat

ART EVENT 2017 Koleksiyonu için bir araya gelen sanatçılar, ilhamlarını hayatın her alanından alırken, eserlerini evinizde size yeni bir bakış açısı kazandırmak için tasarladı. Farklı vizyonları ve disiplinleri bir araya getirirken, kendi çizgilerinden de ödün vermeyen sanatçılar, sanatın daha ulaşılabilir olması ve her evde yer alması için çalıştı.

Koleksiyona Kısa Bir Bakış

Koleksiyonda yer alan eserlerin her birinin ayrı bir tarzı ve hikayesi var. Micha Payer ve Martin Gabriel’in ortak eseri REFLECTIONS ON DEEP THOUGHTS, Andrej Tarkovsky’nin Stalker filminden esinlenerek yaratıldı. Koleksiyonun dikkat çekici eserlerinden NAIVE SUAVE’nin tasarımcısı Koen Taselaar, eserin yaratım sürecinde hayali bir müzik grubundan esinlendiğini belirtiyor. Tüm bu eserler ve daha fazlası, IKEA mağazalarında sizleri bekliyor.