Güncel

BODRUM’U YASA BOĞAN ÖLÜM

Bodrum’da kaymakamlık yaptıktan sonra Bitlis’ e vali olarak atanan ve emekli olan Uğur Boran’ın İstanbul’daki evinde ölümü Bodrumluları üzüntüye boğdu.

1996 yılında, Tokat ‘ın Erbaa İlçesi’nden Bodrum Kaymakamlığı’na atanan ve 1996-2000’li yıllarda kaymakamlık yaptıktan sonra Bitlis valiliğine atanan ve 5 yıl sonrada emekli olan evli ve iki çocuk babası Uğur Boran’ın yaklaşık üç yıldır tedavi gördüğü akciğer kanseri hastalığına bağlı olarak dün gece yaşamını yitirmesi ilçede üzüntü yarattı.

Bodrum’da görev yaptığı sürece başta turizm olmak üzere, kültür, sanat ve spor alanında birçok etkinliğe destek olan turizm yatırımlarının Bodrum’ a gelmesi  için büyük çaba harcayan Uğur Boran’ın vasiyeti üzerine Bodrum  Torba Mezarlığı’nda toprağa verileceği belirtildi.

BODRUM’DA TURİZM O’NA ÇOK ŞEY BORÇLU

Boran’ın cenaze töreninin Kanada’da bulunan oğluna gelişine yönelik tarih ve zamanının belirleneceğini belirten Belediye Başkanı  Mehmet Kocadon, “Uğur belde belediyelerinin açıldığı yıllarda burada göreve başladı. Yeni belediyeler ve başkanlarına büyük destek verdi, her türlü yatırımın yapılmasına ön ayak oldu. Ayrıca yatırım yapılması için önemli iş adamlarını Bodrum’ a davet ederek bugün faaliyette bulunan beş yıldızlı ve lüks tatil köylerinin açılmasına ilçenin turizmde marka çıtasını yükseltmesinde çok büyük önemli rol oynadı. Bodrum’da bugün turizm çok üst seviyedeyse ve dünyanın dört bir yanından zengin turist Bodrum’ a akıyorsa bunu Uğur Boran’a borçluyuz. Boran’ı asla unutmayacağız, unutturmayacağız, Bodrum’ un değerine değer katan önemli kişiler arasına giren Sayın Boran hep bizimle birlikte yaşayacak” dedi.

Uğur Boran’ın cenazesi eşi Dilek Boran ile birlikte bugün akşam saatlerinde İstanbul’dan Bodrum’a getirilecek.