BODRUM MANDALİNALI LEVREK

Bodrum Mandalinası, çikolata, gazoz, lokum derken, bu defada eşsiz lezzetiyle, levrekle bir araya geldi. Aromasıyla pek çok yiyeceğe tad veren Bodrum Mandalinası, Hapimag Resort Sea Garden Bodrum’un Executive Chef’i (Yönetici Şef)  Hüseyin Bölük’ün özel tarifiyle sofralarda levrekle buluştu.

HER YEMEKTE BODRUM TADLARI VAR

Hazırladığı her yemekte  değişik lezzetleri kullanmayı sevdiğini söyleyen Şef Hüseyin Bölük, “Bodrum’un simgesi olan Mandalina, Levrekle bir araya geldiğinde, Ege mutfağı için özel, yepyeni ve hiç denenmemiş bir lezzet ortaya çıktı.  Önceden hazırlanmış, Ilık fava üzerinde, Bodrum mandalinası buharında pişirilmiş levrek fileto, kabaklı pazı sarmasi ile misafirlerin beğenisine sunuluyor. Tadı kadar sunum görseliyle de ilgi çekiyor”dedi.

Bodrum mandalinalı levrek kadar, kavun ve peynirli içli köfte, köz patlıcan ve fasulye buketi ile servis edilen kabaklı enginar dolması da şefin özel tarifleri arasında. Öte yandan tesisin Pasta Şefi Enes Şahin’in  yaptığı, yine özel Bodrum tadlarını içinde bulunduran Bodrum mavisiyle süslenmiş, Bergamut ve Itır Otu aromalı ve begonvil jöleli makaronlar, güllaç ve kavun soslu tahin helvası görülmeye ve tadılmaya değer. Şef’in yemeklerinde kullandığı sebze ve baharatlarda Hapimag Resort Sea Garden Bodrum bahçesinde üretiliyor.

Hapimag Resort Sea Garden Bodrum’da 2 yıldır görev yapan Executive Chef  Hüseyin Bölük, (38) tesisin lezzetlerinden sorumlu. Türk mutfağının en leziz örneklerini ve uluslararası alanda önemli başarılar kazanmış kendi tariflerini, Hapimag Resort Sea Garden Bodrum misafirleri için hazırlayıp sunuyor.

Asya, Meksika, İtalyan ve  Osmanlı mutfağına kadar uzanan pek çok temanın işlendiği on sekiz farklı restoranı bulunan Hapimag Resort Sea GardenBodrum’da; “Yaşayan Mutfak” projesini de hayata geçirdiklerini söyleyen şef Hüseyin Bölük, Türk mutfağının geleneksel lezzetlerini dünyaya

tanıtma misyonuyla çalışmalarının sürdürdüğünü ifade ederken, Türk Aşçı Milli Takımı’nda yer alan, 20 yıllık aşçılık kariyeri olan şefin, ülkemizi temsil ettiği ulusal ve uluslararası yarışmalarda da çok sayıda madalyası bulunuyor.

“YAŞAYAN MUTFAK” PROJESİ

Tatil köyü ve rezidanslarıyla ünlü İsviçre merkezli Hapimag gurubunun, Bodrum-Yalı Çiftlik’te bulunan en büyük tesisi olan Hapimag Resort Sea Garden Bodrum’da konaklayan turistler, şefle bir gün geçirip, yöresel lezzetleri öğreniyor ve kendileri Türk mutfağından yemekler hazırlıyorlar.

“Amacımız kültürel zenginliğimizi tanıtmak”

Şef Hüseyin Bölük, bu tarz etkinliklerle, dünyanın dört bir yanından gelen misafirlerine, Türk kültürünü ve Ege mutfağını tanıtmak olduğunu belirterek, “Bu tarz aktiviteler turistlerin ilgisini çekiyor. Tatil yaparken aynı zamanda yeni şeyler öğrenmeye de çok meraklılar. Biz burada doğal güzelliklerin ve eşsiz lezzetlerin içinde bir tesisiz. Bu amaçla her hafta isteyen misafirlerimizle yöresel pazarlara gidiyoruz. Meyve ve sebzeleri tanıtıyorum. Sonrasında alışveriş yapıp, o günün menünü belirliyoruz ve birlikte yemek yapıyoruz. Bizim yaşayan mutfağımızda sevgi var, işine özveri ile sarılmak var. Misafirlerimize benzersiz bir lezzet şöleni sunmak için doğallığın mucizevi keşfine götürüyoruz. Yemek yapmak sadece yazılı tariflerden ibaret değil,

Esasında bir gönül işi. Bunu her damakta hissettirmek için

ekibimizle, ‘’Yaşayan Mutfak” projesi için çalışıyoruz. Disiplin, kendi bahçemizden toplanan sebzeler, köy tereyağı ve kısık ateş reçetemiz “ dedi.

Yaşayan Mutfak Projesi içinde; Chef’s Table cooking class, slow food, Anadolu Peynirleri ve şarapları gibi özel aktivitelerde düzenleniyor.

HERŞEY BAHÇEDEN MUTFAĞA

Yine “Yaşayan Mutfak”ın özelliği olan ‘‘Kendi Bahçemiz‘‘ dedikleri Hapimag Resort Sea Garden Bodrum Bahçeleri,  hem şef için hem de tesisin genel müdürü Kerem Demirkol için önem taşıyor. Önce bazı özel noktalarda kendi ürünlerimizle hizmet verebilmek için küçük küçük bahçeler oluşturduklarını söyleyen Genel Müdür Demirkol, “Misafirler bahçeden kendi elleriyle domates, biber, soğan, salatalık, körpe yeşillikler koparıyorlar. Şef misafirlerin önünde, kahvaltı sofrasında, menemen yapıyor. Önceden ısıtılmış güveçte köy yumurtaları pişiriyor. Bunlarda turistlerin yoğun ilgisini çekiyor.

Aynı zamanda otel ve tatil köyünün tam ortasında Mini Bodrum Sokağı oluşturduk. Burada yer alan Home Made ürün butiğinde ‚‘‘Kendi Bahçemiz‘‘ markası ile kıştan hazırlanan reçeller, mandalinalı çikolatalar, taze baharatlar ve tesisin kendi arazisinden aromalı zeytinyağları ve zeytinleri misafirlerin beğenisine sunuyoruz” dedi. Uzun yıllardır turizm sektöründe yöneticilik yapan Demirkol; Dünyaya Türk lezzetlerini tanıtarak, gurme turizmine de katkı sağlamayı amaçlıyoruz diye konuştu.

KAZANÇLI TATİL SiSTEMİ

Hapimag’ın avantajlı bir de tatil sistemi olduğunu söyleyen genel müdür Kerem Demirkol; “Konuklarımız sisteme dahil olduklarında, her yıl konaklama puanı elde ediyor. Daha sonra bu puanlarını Hapimag Bodrum Sea Garden resort ya da rezidanslarında çeşitli konaklamalarında kullanabiliyorlar. Yer, tarih ve süreyi kendileri  belirliyor. Üstelik kullanmadığınız puanlarınızı beş yıl süreyle bir sonraki yıla aktarabiliyorsunuz.