EtkinliklerKonser

BODRUM’DA MÜZİKAL GECE

Karsanat Barok Müzik Festivali ile, yurt dışında da önemli festivallerde adını duyuran olan Karya Barok Solistleri bu kez Bodrum’da sahneye koydukları müzikal gece ile sanatseverleri büyüledi.1,5 yaşından 45 yaşına kadar alan amatör sanatçıların sergiledi Damdaki Kemancı ve Lüks Hayat isimli müzikal ise büyük alkış aldı.
Karya Barok Solistleri adı altında oluşan müzik gurubu Bodrum Marmara Koleji Konser Salonu’nda müzikal gösteri sundu. Mazzosopranolar Gülderen Erdoğmuş, Esen Demirci Deveci, soprano Selin Solu, kontrtenorler Kaan Buldular, Nuri Harun Ateş ,piyanist Nurser Ugan ünlü besteciler Cole Porter,Kurt Weill,Andrew L.Weber, George Gershwin,John Kander,Haron Arlen, J.Bock, L.Bernstein, A.Hamilton ve Cemal Reşit Reyin eserlerini sundular. Genç yetenek ve Karsanat Müzik Stüdyosu öğrencilerinden Selin Solu (Soprano) da ilk sahnesinde başarılı bir sunum yaptı.

DAMDAKİ KEMANCI VE LÜKÜS HAYATLA ALKIŞ YAĞMURUNA TUTULDULAR
SANATÇILAR İLE BİRLİKTE 25 öğrenci ve amatör tiyatrocunun sahneye koyduğu Damdaki Kemancı ve Lüküs Hayat eserlerindeki kostümlerle sahnelenen oyun profesyonel gösterileri aratmadı. Yaklaşık 600 sanatseverin izlediği gecede sahne alan 1,5 yaşından 7 yaşına kadar olan oyuncular gerçek bir şölen sundu.Kontrtenörler ve piyanistin dışındaki sanatçılar ve ilk kez sahne alan küçük-büyük kalabalık grubun hepsi Bodrum’da yaşayan kişilerdi. İçlerinde Royal Akademisi lisansına sahip olan genç öğrencilerin yanı sıra, Karsanat Müzik Stüdyosu’nun küçük müzisyenleride vardı. Sanatseverlerden dakikalarca alkış alan guru Lüks Hayat isimli oyunu ısrarlı alkışlar üzerine iki kez sergilemek zorunda kaldı.

ÇİÇEK YERİNE BODRUM MANDALİNA LOKUM VE KOLONYASI

Sanatçılara çiçek yerine, Bodrum Mandalina Lokumu ve kolonyası verilirken, dernek yönetim kurulu üyesi Rezzan Şebin “Bodrum’da isteyerek veya istemeden de olsa tüm yerel değerlerimizi yavaş yavaş kaybediyoruz. O nedenledir ki bu kez sanatçılarımıza teşekkürlerimizi, Mandalina Lokumu ve Kolonyası ile ediyoruz” dedi.