Güncel

BODRUM’DA BAYRAM YOĞUNLUĞU BAŞLADI

Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olması ve cuma günü mesai bitiminde başlamasıyla, Bodrum’da hareketlilik yaşanmaya başladı. Zaman zaman yaşanan yoğunluk nedeniyle yollarda kuyruklar oluşurken, Bodrum’a ulaşıp, otellerine yerleşenlerde soluğu deniz kenarında aldı.

Kurban Bayramı tatilinin Cuma günü mesai bitiminde başlamasıyla, Bodrum’da caddeler ve sahiller hareketlendi. Bodrum girişinde yaşanan yoğunluk nedeniyle zaman zaman trafik sıkıştı ve araç kuyrukları oluştu. Torba uygulama noktasında ise Bodrum’a giriş yapan araçlarda, polis ekipleri, eğitimli köpeklerle birlikte geniş çaplı arama yaptı.

Artan terör eylemleri, Rusya ile yaşanan kriz nedeniyle kötü bir sezon geçiren esnafın yüzü de bayram tatili ile birlikte gülmeye başladı.

Kurban Bayramı tatili süresince tatilcilerin ve vatandaşların, bir sorunla karşılaşmaması için, polis ve jandarma ekipleri de güvenlik önemlerini arttırdı. Bodrum Belediyesi Zabıta ekiplerinin ise kurban bayramı süresince, kesim yerlerini denetleyeceği ve vatandaşların olumsuz koşullarda kurban kesmesini engelleneceği belirtildi.

Kurban Hizmetleri Komisyonu’nun belirlediği kesim yerlerinde Bodrum İlçe Müftülüğü görevlilerinin ve zabıta ekiplerinin denetiminde, kesim işleminin kasaplar tarafından gerçekleştirileceği belirtildi.