Bodrum’da 12 Ay Turizm İçin

Yalıkavak’ta, Rus yatırımcı SergeyKlyuev tarafından yaptırılan Spektr Hotel Bodrum, Podval Wine Bar&Lounge, çok sayıda davetlinin katılımıyla açıldı.

Bodrum ve Rusça konuşan ülkeler arasında turizme katkı sağlamak ve işbirliği yapmak amacıyla, Bodrum’da 2014 yılında faaliyet göstermeye başlayan, “Vas Bodrum” Bodrum Com. Ru Yönetim Kurulu Başkanı, Rus yatırımcı, SergeyKlyuev; Bodrum’da yaz-kış turizme katkı sağlamayı amaçladıklarını bunun içinde Yalıkavak Geriş Mahallesi’nde bir otel açmaya karar verdiklerini söyledi.

Klyuev; “Bodrum’da turizm yatırımı yapma gibi bir düşüncemiz yoktu. Bodrum’u çok seviyorduk, buradan bir ev aldık. Daha sonrada bu güzelliği herkesin görmesini istedik ve yaz kış hizmet verecek olan Spektr Hotel Bodrum’u açmaya karar verdik. Bodrum artık yaz kış turizmi hak ediyor. Bunda bizim de katkımız olursa mutlu olacağız” dedi.Spektr Hotel Bodrum’un içinde Hizmet verecek olan Podval Wine Bar&Lounge’ın ise Yalıkavak’ta kaliteli bir buluşma mekanının yeni adresi olacağını söyledi.

Türkiye ile Rusya arasında yaşanan krizle ilgili olarak; SergeyKlyuev; “Krizler siyasetçilerin işi. Rusya krizlere alışık bir ülke. Biz yaşananlara son derece sakin bakıyoruz. İki ülke arasında kısıtlamalar elbette var. Düzeleceğine inanıyoruz, olanlara olumlu bakmaya çalışıyoruz. Turizm fuarlarına katılmaya devam ediyoruz, Türklerle ilişkilerimizde olumsuz hiç bir şey yok”

35 Odalı Spektr Hotel Bodrum’un, özellikle kış ayları boyunca misafirlerine, kaliteli hizmet vermeyi amaçladıklarını belirten Genel Müdür Oktay Ülker ise; “Misafirlerimizin kışında, yaz konforunu yaşamalarını amaçlıyoruz. ısınma sorunu yaşamadan, özellikle yerden ısıtma sitemi kullanılarak, en son teknoloji ve mimariyle tasarlanan Otelimizde, her türlü konfor, misafirlerimizin rahatı için düşünüldü. Yaz aylarında ;Otel, bar, restoran ve özel plajımızla misafirlerimizi ağırlayacağız”diye konuştu.