Bodrum tanıtım çalışmaları sürüyor

Bodrum Ocak Ayında Hollanda, İspanya, İrlanda, İsviçre, İstanbul ve Belçika’da tanıtım faaliyetlerine devam etti

Bodrum Tanıtma Vakfı, 12-17 Ocak 2016 tarihleri arasında Hollanda’nın Utrecht kentinde düzenlenen Utrecht Turizm Fuarı’nda, 100 m2’lik alanda, 15 katılımcı ve 65 turizm işletmecisi ile tanıtım çalışmalarını yaptıktan sonra İspanya, İrlanda, İsviçre, İstanbul ve Belçika’da düzenlenen turizm fuarlarına katıldı.

Bodrum Belediyesi ve Bodrum Tanıtma Vakfı Başkanı Mehmet Kocadon, 20-24 Ocak 2016 tarihleri arasında Madrid’de yapılan uluslararası FİTUR Turizm Fuarı’na ilk defa katıldıklarını, İspanya’dan Türkiye’ye geçen yıl 283.976 turist geldiğini, geçmiş yıllarda Bodrum’a gelen İspanyol turistleri tekrar Bodrum’a getirmek için İspanya’da tanıtım çalışmalarına başladıklarını açıkladı. Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, uluslararası FİTUR Turizm Fuarı’nda Bodrum standını ziyaret ederek başarılar diledi.

Bodrum Belediyesi ve Bodrum Tanıtma Vakfı Başkanı Mehmet Kocadon, İspanya uluslararası FİTUR Turizm Fuarı ile aynı tarihlerde düzenlenen 22-24 Ocak Dublin Holiday World Show Turizm Fuarı’na ve 28-31 Ocak tarihleri arasında Zürih Fespo Turizm Fuarı’na katılarak tanıtım çalışmaları yanında Bodrum’a turist gönderen tur operatörleriyle yapılan görüşmelerde 2016 yılında İsviçre’den Bodrum’a gelecek turist sayısında artış olacağını söyledi. 28-31 Ocak 2016 tarihlerinde düzenlenen İstanbul EMITT Uluslararası Turizm Fuarı’nda yer alarak Ocak ayında turizm fuarları tanıtım çalışmaları programını bitirdiklerini sözlerine ekledi.

04-08 Şubat 2016 tarihlerinde Belçika’nın Brüksel şehrinde düzenlenen Brüksel Turizm Fuarı’nda Kültür ve Turizm Bakanlığı alanı içerisinde Bodrum, 7 stantla tanıtım faaliyetlerini sürdürdü. Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakerecisi Volkan Bozkır ve Brüksel Büyükelçisi Mehmet Hakan Olcay, Bodrum standına gelerek, tanıtım çalışmalarına destek verdiler.

Bodrum Belediyesi ve Bodrum Tanıtma Vakfı Başkanı Mehmet Kocadon yaptığı açıklamada, turizm sektörünün ulusal ve uluslararasında gelişen olumsuz olaylardan etkilendiğini, 2016 yılında her alanda kaliteyi artırarak bu krizden başarı ile çıkacaklarını, Bodrum’un turizm sezonuna en iyi şekilde hazırlanacağını, konaklama ve yeme-içme tesislerinde denetimlerin artırılacağını, hanutçuluğun önleneceğini, turistlerin karşılaştıkları sorunları çözecek ve turistlere yardımcı olacak tedbirler alacaklarını söyledi.

09-13 Mart 2016 tarihinde ITB Berlin Turizm Borsası Fuarı’nda Bodrum, Marmaris ve Fethiye belediyeleri tanıtım faaliyetlerini ortak stantta yürütecek. Ayrıca Bodrum Belediyesi ve TAV işbirliği ile çeşitli ülkelerden toplam 740 acente satış personeli, medya mensubu, turizm yazarları, blogger ve Instagram fenomenleri de Bodrum’a davet edilecekler.