Güncel

ÇYDD BODRUM YAZ ETKİNLİĞİ SONA ERDİ

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Bodrum Şubesi’nin öğrencilere yönelik düzenlediği, bu yıl 20. kez gerçekleştirilen yaz etkinliğine Bodrum Belediyesi de destek verdi.

Okulların tatile girmesinin ardından çocukların boş vakitlerini en iyi şekilde değerlendirmelerinin sağlanması için ÇYDD tarafından 9-14 yaşları arasındaki çocuk ve gençler için yaz etkinliği düzenlendi. Bodrum Belediyesi’nin de destekleriyle düzenlenen etkinlik boyunca toplam 36 öğrenciye gönüllü öğretmenler tarafından dersler verildi. Bir buçuk aylık çalışmanın finali, Bodrum Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Cevat Şakir Çok Amaçlı Salonu’nda gerçekleşti.

Türkçe, drama, müzik ve matematik derslerinin verildiği ve çeşitli oyunların oynandığı yaz kampı niteliğindeki etkinlik; Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Altındağ, ÇYDD Bodrum Şube Başkanı Nadiye Sarıtosun ve dernek üyeleri ile öğretmen, öğrenci ve öğrenci velilerinin bir araya geldiği veda partisi ile son buldu.

Bir buçuk ay süren etkinliğin çok keyifli geçtiğini, çocukların hiç ayrılmak istemediğini ve okullar açılınca çocuk kulübünde tekrar bir araya geleceklerini ifade eden Nadiye Sarıtosun, “Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bodrum Şubesi olarak bu sene 20. yaz etkinliğimizi yapıyoruz. Bu arada şunu da belirtmek isterim: biz bu gönüllü sivil toplum örgütünde her ne kadar çalışsak da, eğer toplumun desteği olmazsa çalışmalarımız tam olarak amacına ulaşamaz. İşte bu konuda Bodrum Belediyesi’ne çok teşekkür ediyorum çünkü biz Anadolu’da ilçe bazında kurulmuş ilk şubeyiz. Hatta 25. yılımızı kutluyoruz. Bu 25 yıl boyunca, tüm belediye başkanlarından çok büyük destek gördük. Bu yaz okulunda da şu anda bulunduğumuz yer Bodrum Belediyesi’nin çok amaçlı salonudur ve bu destekle yaz okulumuzu tamamladık. Ve ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum bütün öğretmenlere ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bodrum Şubesi’nin eğitim komisyonuna. Her gün sabah buraya gelen sevgili arkadaşlarıma, teşekkürlerimi sunuyorum.” şeklinde konuştu.

Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Altındağ da, etkinliğe katılan ve çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ederek, “Sayın Belediye Başkanımız Mehmet Kocadon şu an burada değil ancak selam ve sevgilerini getirdim sizlere. Kendisi çok arzu ediyordu burada olmayı, gelmeyi ama maalesef gelemedi. Ben bu çalışmalardan dolayı Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne, öğretmenlerine, emeğe geçen herkese ve siz geleceğimiz olan çocuklarımıza çok teşekkür ediyorum. Bu tür organizasyonların belediyemiz ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ile ilgili birlik beraberlik içinde önümüzdeki yıllarda da devam etmesini diliyor ve bunu önemsiyorum. Çünkü gerçekten ÇYDD’nin ve onun bu yolda açmış olduğu -ve tabi burada Sayın Gündüz Bey’i de anmadan geçemeyeceğim- onun ablasının açtığı yolda, onun önderliğinde, bu çizdiği yolda emin adımlarla gitmek istiyoruz. Ruhu şad olsun. İnşallah onun elindeki meşaleyi hiç yere düşürmeden devam ettiririz. Emeği geçen herkese tekrar teşekkür ediyorum ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.